Neven Majstorović znalazł nowy klub. Libero zagra we Francji

Neven Majstorović znalazł nowy klub. Libero zagra we Francji

790
0
PODZIEL SIĘ

Znany z występów w PlusLidze Neven Majstorović zasili szeregi francuskiego zespołu Rennes Volley 35. Siatkarz ubiegły sezon spędził w Cerradzie Czarnych Radom i był to jego pierwszy zagraniczny zespół. Po zakończeniu sezonu klub znalazł nowego libero, a Majstorović musiał poszukać nowego pracodawcy, którym został francuski drugoligowiec.

 

Początki w Serbii

 

Neven Majstorović swoją przygodę z profesjonalną siatkówką zaczynał w klubie OK Crvena Zvezda Belgrad. W tym zespole spędził trzy sezony i przez kolejne dwa reprezentował barwy innej serbskiej drużyny Jedinstvo Stara Pazova. W 2013 roku ponownie można było go oglądać w drużynie z Belgradu. Podczas swoich występów w serbskich klubach raz sięgnął po mistrzostwo kraju, dwukrotnie został wicemistrzem oraz zdobył trzy brązowe medale mistrzostw Serbii. Po zakończeniu sezonu 2014/2015 libero postanowił spróbować swoich sił w innej lidze niż rodzima.

 

 

Pierwszy pobyt zagranicą

 

Kolejnym przystankiem w jego karierze okazała się Polska, a wybór padł na PlusLigę, a konkretniej na drużynę Cerradu Czarnych Radom, której trenerem był wówczas Raul Lozano. Zespół z Radomia zakończył miniony sezon na dobrym szóstym miejscu. Jeszcze w trakcie trwania sezonu trener Lozano otrzymał ofertę poprowadzenia reprezentacji Iranu, którą przyjął. Rolę pierwszego trenera przejął po nim Robert Prygiel, który od nowego sezonu będzie pierwszym szkoleniowcem radomian. W zespole nie będzie już serbskiego libero, który opuścił szeregi drużyny z Radomia. Serb zdecydował się na grę we Francji w zespole Rennes Volley 35, która występuje w drugiej lidze.

 

 

Triumf z reprezentacją

 

Po zakończeniu sezonu ligowego Neven Majstorović razem z kadrą Serbii przygotowywał się do turnieju Ligi Światowej. Serbom nie udało się zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie, dlatego skupili się tylko na tym turnieju. Trener Nikola Grbić wykonał kawał dobrej pracy, bo jego zespół wygrał turniej. Do srebrnego medalu, który Majstorović wraz z drużyną zdobył w 2015 roku, teraz dołożył krążek z najcenniejszego kruszcu. Był to duży sukces dla całej serbskiej siatkówki. Złoto Ligi Światowej chociaż trochę mogło wynagrodzić brak Serbów na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Przypomnijcie sobie, jak Serbowie sięgali po złoto Ligi Światowej

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY