Nagrody indywidualne Ligi Światowej 2016 rozdane!

Nagrody indywidualne Ligi Światowej 2016 rozdane!

1577
0
PODZIEL SIĘ

Tegoroczna edycja Ligi Światowej zakończyła się zwycięstwem Serbów, tuż za nim kolejno uplasowali się Brazylijczycy, Francuzi i Włosi. Oprócz medali, w Krakowie rozdane zostały również nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju. MVP zawodów został przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Serbii, Marko Ivović. 

 

Rekordowa Liga Światowa

 

W tegorocznej, dwudziestej siódmej edycji Ligi Światowej wzięło udział 36 zespołów, podzielonych na trzy dywizje. Rozgrywki w trzeciej dywizji wygrali Słoweńcy, którzy w przyszłym roku zagrają o poziom wyżej. Zwycięstwo w Final Four drugiej dywizji należało do Kanadyjczyków, którzy wywalczyli awans do ekstraklasy. Tegorocznej Ligi Światowej do udanych na pewno nie zaliczą Australijczycy, którzy zajęli ostatnie miejsce po fazie grupowej pierwszej dywizji i spadli o klasę niżej. Również Rosjanie poczuli gorycz porażki, nie zdołali bowiem awansować do Final Six.

 

Gospodarzami Final Six Ligi Światowej byli Polacy, a sześć najlepszych zespołów mierzyło się ze sobą w krakowskiej Tauron Arenie. Do walki o złoto stanęli Francuzi, Amerykanie, Włosi, Brazylijczycy, Polacy i Serbowie. Po fazie grupowej z dalszej rywalizacji odpadli biało-czerwoni i co zaskakujące, reprezentanci Stanów Zjednoczonych.

 

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy rozgrywający: Simone Giannelli

Najlepszy przyjmujący: Antonin Rouzier

Najlepszy przyjmujący: Marko Ivović

Najlepszy blokujący: Srećko Lisinac

Najlepszy blokujący: Mauricio Souza

Najlepszy atakujący: Wallace de Souza

Najlepszy libero: Jenia Grebennikov

MVP turnieju: Marko Ivović

 

 

 

Źródło: Informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY