MŚJ: Polacy rozpoczynają turniej od porażki

733
0

Reprezentacja Polski Juniorów rozpoczęła dziś zmagania w mistrzostwach świata. Pierwszym przeciwnikiem biało-czerwonych, byli reprezentanci Rosji. Pojedynek, który obfitował w mnóstwo ciekawych i emocjonujących wymian oraz zwrotów akcji, rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy Sbornej.

Mecz rozpoczął się walką po obu stronach siatki, choć cały czas minimalnie prowadziła reprezentacja Rosji. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie nadal obejmowali Rosjanie (8:5). Po powrocie na boisko siatkarze Sbornej stale powiększali swoje prowadzenie, choć biało-czerwoni nie poddawali się, próbując odrobić straty. Na drugim czasie technicznym nadal na prowadzeniu utrzymywali się gracze rosyjskiej ekipy, zachowując trzypunktową przewagę (16:13). W decydującej fazie seta polscy gracze cały czas starali się gonić wynik, lecz Rosjanie nie pozwalali im na odrobienie strat i ostatecznie to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w inauguracyjnej odsłonie (25:20).

Druga partia także miała wyrównany początek. Biało-czerwoni zdołali osiągnąć pięć oczek przewagi (7:2), lecz na pierwszą przerwę techniczną zeszli z różnicą czterech punktów (8:4). Po wznowieniu gry Rosjanie odrobili straty do reprezentacji Polski, a następnie wyszli na prowadzenie (11:10), na co zareagował trener Polskich siatkarzy, prosząc o czas. Między zespołami nawiązała się wyrównana walka. Na drugim czasie technicznym prowadzenie objęli Rosjanie (16:14). W końcowej fazie drugiego seta gracze Sbornej utrzymywali swoje prowadzenie, choć biało-czerwoni starali się odrobić straty i w końcu doprowadzili do remisu, co zapoczątkowało wyrównaną końcówkę. Ostatecznie tę odsłonę również zapisali na swoim koncie siatkarze rosyjskiej drużyny (25:23).

Trzeci set rozpoczął się podobnie do poprzedniego. Polscy siatkarze już na początku osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (5:3) i to oni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej (8:4). Po wznowieniu gry Rosjanie odrobili stracone punkty, doprowadzając do remisu (11:11). Taki obrót sytuacji zapoczątkował emocjonujący i wyrównany fragment gry. Na drugim czasie technicznym prowadzenie obejmowali Rosjanie (16:15). W decydującym fragmencie trzeciej partii między drużynami trwała zacięta walka. Ostatecznie zwycięstwo mogli świętować siatkarze reprezentacji Rosji (26:24).

Rosja – Polska 3:0 (25:20, 25:23, 26:24)

Rosja: Pavel Pankov, Aleksandr Melnikov, Maxin Belogortcev, Aleksander Kimerov, Dmitry Volkov, Denis Bogdan, Evgenii Adreev (libero) oraz Kirill Ursov, Rafał Szymura, Roman Zhos,

Polska: Marcin Komenda, Paweł Halaba, Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka, Paweł Gryc, Bartłomiej Mordyl, Jakub Popiwczak (libero) oraz Bartłomiej Lipiński, Dominik Depowski, Krzysztof Bieńkowski, Marcin Kania