MŚ U-23: Polacy zwyciężają na inaugurację

355
0

W pierwszym pojedynku fazy grupowej mistrzostw świata do lat 23 reprezentacja Polski zmierzyła się z kadrą Kuby. Mecz od początku dostarczył kibicom wielu emocji i mnóstwa ciekawych wymian. Ostatecznie po pięciu setach rozstrzygnęli go na swoją korzyść podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza, udanie inaugurując swój udział w turnieju.

Mecz rozpoczął się wymianą uderzeń między zespołami. Kubańczycy osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (3:1), jednak biało-czerwoni odrobili straty, wychodząc na przewagę (5:4), a następnie powiększyli ją do trzech oczek (8:5). Między zespołami trwała wyrównana i emocjonująca walka, w której nie brakowało efektownych wymian. Trzypunktowa przewaga reprezentacji Polski zmusiła trenera kubańskiej drużyny do wykorzystania przerwy na żądanie (12:9). Po wznowieniu gry biało-czerwoni utrzymywali swoją przewagę, choć siatkarze z Kuby walczyli o odrobienie strat. Ostatecznie pierwszy set padł łupem biało-czerwonych (15:12).

Druga partia została zainaugurowana punktową zagrywką Adriana Eduardo Goide Arredondo, lecz w kolejnej akcji stracony punkt odrobił skutecznym atakiem Paweł Halaba (1:1). Zespoły od początku nawiązały między sobą emocjonującą walkę punkt za punkt. dwupunktowa przewaga Kubańczyków zmusiła trenera Dariusza Daszkiewicza do prośby o czas dla swoich graczy (7:5). Po powrocie na boisko siatkarze z Kuby utrzymywali swoją przewagę, jednak biało-czerwoni nie tracili kontaktu z rywalem. Autowy atak Javiera Octavio Concepciona Rojasa doprowadził do remisu (10:10), a to zapoczątkowało wyrównaną końcówkę drugiej odsłony. Tę partię rozstrzygnęli na swoją korzyść Kubańczycy (15:12).

Trzeci set ponownie został zainaugurowany wymianą uderzeń po obu stronach siatki. Drużyny nawiązały miedzy sobą zaciętą walkę, a kibice mogli obserwować wiele emocjonujących akcji. Drużyny nie traciły ze sobą kontaktu, a na tablicy wyników co chwilę widniał remis. Biało-czerwoni osiągnęli dwupunktową przewagę (12:10), lecz Kubańczycy nie składali broni. Doprowadzenie do remisu poskutkowało czasem na żądanie Dariusza Daszkiewicza (12:12). Ostatecznie trzeci set padł łupem siatkarzy reprezentacji Polski (16:14).

Czwarta partia tak jak poprzednie rozpoczęła się wyrównaną gra obu drużyn. Biało-czerwoni osiągnęli dwupunktową przewagę (6:4), na co zareagował trener kubańskiej drużyny, prosząc o czas dla swoich siatkarzy. Polacy utrzymywali swój komfort bezpieczeństwa, powiększając swój dorobek punktowy. Biało-czerwoni wykorzystywali błędy wkradające się do gry rywali i w rezultacie to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tej odsłonie (15:10).

Piąty set pojedynku rozpoczął się wymianą uderzeń. Między zespołami od początku trwała wyrównana walka, w której nie brakowało emocji. Kubańczycy objęli dwupunktowe prowadzenie (4:2), lecz biało-czerwoni nie pozwolili na więcej. Polacy doprowadzili do remisu (7:7), a to zapoczątkowało walkę punkt za punkt, gdzie na tablicy wyników co chwilę widniał remis. Ostatecznie wyrównaną piątą odsłonę rozstrzygnęli na swoją korzyść Polacy (17:15).

Kuba – Polska 1:4 (12:15, 15:12, 14:16, 10:15, 15:17)

Kuba: Jose Israel Masso Alvarez, Osniel Lazaro Melgajero Hernandez, Javier Octavio Concepcion Rojas, Miguel David Gutierrez Suarez, Adrian Eduardo Goide Arredondo, Miguel Angel Lopez Castro, Lionnis Salazar Rubiera (libero) oraz Marlon Yang Herrera

Polska: Kamil Semeniuk, Marcin Komenda, Paweł Halaba, Rafał Szymura, Marcin Kania, Jarosław Mucha, Mateusz Czunkiewicz (libero), Szymon Biniek (libero) oraz Bartłomiej Lipiński, Kamil Droszyński, Jan Firlej