MŚ U-21: Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski w drugiej rundzie!

MŚ U-21: Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski w drugiej rundzie!

822
0
PODZIEL SIĘ

Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski drogi do turnieju głównego mistrzostw świata do lat 21 nie mieli łatwej. Udało im się udanie przebrnąć przez kwalifikację, a wczoraj wygrali swój pierwszy mecz w fazie grupowej. Szczęście nie opuściło młodych Polaków również dzisiaj, ponieważ udało im się zwyciężyć w kolejnych dwóch starciach.

 

Zobaczcie jak Polacy poradzili sobie w pierwszym meczu

 

Mistrzostwa świata do lat 21 nadal toczą się po myśli biało-czerwonych, którzy wczoraj zwyciężyli w pierwszym meczu fazy grupowej, a dzisiaj zapisali na swoje konto kolejne dwie wygrane.

 

W swoim drugim spotkaniu zmierzyli się z Kazachami. Do pokonania swoich rywali potrzebowali jedynie nieco ponad pół godziny. Przeciwnicy Polaków w premierowej odsłonie walczyli i udało im się zdobyć szesnaście punktów. W drugiej z kolei zapisali na swoje konto tylko trzynaście „oczek” i ostatecznie przegrali to starcie 0:2.

 

W kolejnym meczu Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski rywalizowali z parą z Mozambiku. Pierwszy set nie pozostawił złudzeń, kto dzisiaj był w lepszej dyspozycji. Premierowa odsłona zakończyła się zdecydowaną wygraną Polaków, którzy pozwolili przeciwnikom na zdobycie jedynie dziewięciu „oczek”. W kolejnej partii siatkarze z Mozambiku zdobyli co prawda więcej punktów, ale i to okazało się za mało na biało-czerwonych, którzy pewnie wygrali ją 21:14 i cały mecz 2:0.

 

Dzięki kompletowi zwycięstw w fazie grupowej Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski wywalczyli bezpośredni awans do drugiej rundy mistrzostw świata.

 

 

Wyniki:

Aleinik/Dmitriyev – Łysikowski/Paszkowski 0:2 (16:21, 13:21)

Tovela/Mungoi – Łysikowski/Paszkowski 0:2 (9:21, 14:21)

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY