MŚ U-21: Łysikowski/Paszkowski w turnieju głównym

MŚ U-21: Łysikowski/Paszkowski w turnieju głównym

713
0
PODZIEL SIĘ

W tegorocznych mistrzostwach świata do lat 21 Polskę reprezentuje jedna męska para, Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski. Biało-czerwoni musieli startować w kwalifikacjach do turnieju głównego, w pierwszej rundzie trafiając na wolny los i kolejne dwa mecze rozstrzygając na swoją korzyść.

 

Mistrzostwa Świata do lat 21 są pierwszym turniejem dla Mateusza Łysikowskiego i Mateusza Paszkowskiego, na którym występują razem. Biało-czerwoni o awans do turnieju głównego muszą walczyć w kwalifikacjach, z dzięki rozstawieniu w pierwszej rundzie trafili na wolny los. W drugiej rundzie Polacy zmierzyli się z chińską parą L. F. Dai/Z. H. Chen, którą pokonali po tie-breaku. Reprezentanci Polski spotkanie rozpoczęli z wysokiego „C”, pewnie wygrywając premierową odsłonę, w której pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie czternastu punktów. W drugim secie Chińczycy postawili już trudniejsze warunki i to oni okazali się silniejsi w samej końcówce. Tie-break toczył się już pod dyktando pary z Polski, która zakończyła spotkanie na swoją korzyść i awansowała do trzeciej rundy kwalifikacji.

 

Łysikowski/Paszkowski – L. F. Dai/Z. H. Chen 2:1 (21:14, 19:21, 15:10)


 

 

W drugim meczu reprezentanci Polski zmierzyli się z parą Batrane/Jones, która już na początku premierowej odsłony zapewniła sobie zaliczkę. Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski zdołali jednak wyrównać stan seta i to oni mieli minimalną zaliczkę na przerwie technicznej. Od tego momentu to biało-czerwoni przejęli kontrolę nad grą i dopisywali do swojego konta kolejne „oczka”, pewnie wygrywając pierwszą partię. Druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla Mateusza Łysikowskiego i Mateusza Paszkowskiego, którzy narzucali rytm rywalom z Anglii. Duet Batrane/Jones starał się odrobić straty, ale biało-czerwoni cały czas byli skupieni i budowali zaliczkę. Reprezentanci Polski nie mieli problemów z utrzymaniem koncentracji w końcówce, co pozwoliło im na wygranie również drugiej partii.

 

Dwa zwycięstwa w kwalifikacjach zapewniły Mateuszowi Łysikowskiemu i Mateuszowi Paszkowskiemu awans do turnieju głównego mistrzostw świata do lat 21.

 

Łysikowski/Paszkowski – Batrane/Jones 2:0 (21:14, 21:16)

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY