MŚ kadetów: Polacy z pierwszym zwycięstwem

277
0

W drugim meczu rywalizacji o miejsca 17-20 reprezentacja Polski kadetów zmierzyli się z kadrą Tunezji. Biało-czerwoni od początku narzucili rywalom swój rytm gry, kontrolując przebieg starcia. podopieczni trenera Macieja Zendeła po trzech setach mogli się cieszyć z wygranej.

Mecz rozpoczęli korzystniej Polacy, którzy już po kilku pierwszych akcjach objęli trzypunktowe prowadzenie (3:0). Tunezyjczycy nie zdołali odrobić strat, w związku z czym biało-czerwoni prowadzili także na pierwszej przerwie technicznej (8:3). Po powrocie na boisko podopieczni trenera Macieja Zendeła powiększali swoją zdobycz punktową, w wyniku czego prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:8). W decydującym fragmencie inauguracyjnej odsłony reprezentanci Polski zdobywali kolejne punkty, zmierzając do wygranej. Pierwsza partia padła łupem polskiej drużyny (25:15).

Drugi set został zainaugurowany ponownie wysokim prowadzeniem biało-czerwonych, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili dość wysoko (8:3). W dalszej części drugiego seta biało-czerwoni powiększali swój dorobek punktowy, lecz gracze z Tunezji nie składali broni. Na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu na wysokim prowadzeniu utrzymywali się siatkarze polskiego zespołu (16:9). Polacy już do końca drugiej partii nie wypuścili z rąk swojego prowadzenia, zapisując także tego seta na swoja korzyść (25:16).

Trzecia odsłona rozpoczęła się wyrównaną walką między zespołami. Biało-czerwoni osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (5:3), a następnie prowadzili na pierwszej przerwie technicznej (8:5). Po powrocie na plac gry biało-czerwoni utrzymywali prowadzenie nad siatkarzami z Tunezji, nie pozwalając na zbliżenie się do nich. Podopieczni trenera Macieja Zendeła prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:10), a następnie triumfowali w całym pojedynku (25:13).

Tunezja – Polska 0:3 (15:25, 16:25, 13:25)

Tunezja: Sofien Chaaben, Ghaith Hmaied, Nighal Mhemdi, Yassine Abdelhedi, Hedi Khazri, Ghassen Zgarni, Mohamed Amine Toubib (libero) oraz Hamdi ben Taleb, Khaled Langliz, Mohamed Salah Fehri,

Polska: Artur Slugocki, Sebastian Adamczyk, Remigiusz Kapica, Rafał Prokopczuk, Bartosz Firszt, Bartosz Michalak, Kamil Szymura (libero) oraz Filip Grygiel,