MŚ kadetów: Polacy po czterech setach przegrywają z reprezentacją Chile

264
0

Po fazie grupowej, w której reprezentacja Polski zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie, biało-czerwonym pozostała walka o miejsca 17-20. Dziś zmierzyli się z kadrą Chile. Pojedynek dostarczył kibicom ciekawych i emocjonujących wymian, jednak ostatecznie więcej koncentracji zachowali siatkarze chilijskiej drużyny.

Mecz rozpoczął się wyrównaną walką między drużynami. Kibice już od początku mogli przeżywać wielkie emocje. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną siatkarze z Chile osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (7:5) i to oni prowadzili także na obowiązkowej pauzie w grze (8:5). Po powrocie na boisko Chilijczycy powiększali swoją przewagę, wykorzystując nieuwagę po stronie rywali. Biało-czerwoni próbowali powrócić do walki, lecz stale na prowadzeniu utrzymywali się ich rywale, którzy wysoko prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:9). W decydującym fragmencie inauguracyjnej odsłony siatkarze z Chile nie wypuszczali z rąk swojej przewagi, choć reprezentanci Polski nie składali broni. Biało-czerwoni zdołali odrobić straty, a następnie wyjść na prowadzenie (22:22). Ostatecznie tę partię rozstrzygnęli na swoją korzyść Chilijczycy (28:26).

Drugi set rozpoczął się korzystniej dla reprezentacji Chile, która już po pierwszych akcjach objęła dwupunktowe prowadzenie (2:0). Polacy momentalnie odrobili stracone punkty, nawiązując z przeciwnikami walkę. Biało-czerwoni jeszcze przed pierwszą przerwa techniczną osiągnęli czteropunktową przewagę (7:3). Chilijczycy zmniejszyli stratę, lecz na obowiązkowej pauzie w grze w dalszym ciągu prowadzili podopieczni trenera Macieja Zendeła (8:5). W dalszej części seta Polacy powiększali swój dorobek punktowy, wykorzystując słabszy moment gry rywali. Na drugim czasie technicznym nadal wysoko prowadzili reprezentanci Polski (16:10). W decydującej części drugiej odsłony Polacy utrzymywali swoje prowadzenie i w konsekwencji to oni zapisali tę partię na swoją korzyść (25:13).

Trzeci set podobnie jak poprzednie miał wyrównany początek. Kibice mogli obserwować walkę punkt za punkt, w której nie brakowało emocji. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili biało-czerwoni (8:7). Między zespołami trwała zacięta walka. Jeszcze przed drugim czasem technicznym na prowadzenie wyszli Chilijczycy (14:12) i to oni prowadzili na obowiązkowej pauzie w grze (16:14). W dalszej części trzeciej partii siatkarze reprezentacji Chile utrzymywali swoje prowadzenie. Biało-czerwoni nie tracili kontaktu z rywalem, próbując doprowadzić do remisu. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Chilijczycy (25:21).

Czwarta partia pojedynku rozpoczęła się od pięciopunktowego prowadzenia reprezentacji Chile (5:0). Chilijczycy utrzymywali swoje prowadzenie i to oni prowadzili także na pierwszej przerwie technicznej (8:2). Po wznowieniu gry siatkarze chilijskiej drużyny nie wypuszczali z rąk swojego prowadzenia, utrzymując przewagę także na drugim czasie technicznym (16:10). Ostatecznie ze zwycięstwa w tej odsłonie mogli cieszyć się siatkarze z Chile (25:18).

Polska – Chile 1:3 (26:28, 25:13, 21:25, 18:25)

Polska: Sebastian Adamczyk, Remigiusz Kapica, Rafał Prokopczuk, Bartosz Firszt, Filip Grygiel, Bartosz Michalak, Kamil Szymura (libero) oraz Patryk Czyrnianski, Szymon Jezierski, Artur Slugocki,

Chile: Vincente Ibarra, Estebam Mulchi, Joaquin Leon, Alex Rush, Vincente Mardones, Julian Zenteno, Lucas Lavin (libero)