MŚ juniorów: Polscy siatkarze wciąż niepokonani

683
0

Niepokonani dotąd Polacy w swoim szóstym pojedynku w ramach Mistrzostw Świata rozgrywanych w Czechach zmierzyli się z reprezentacją Iranu. Obie drużyny od początku nawiązały miedzy sobą wyrównaną i pełną emocji walkę, która zakończyła się dopiero po tie-breaku. Z szóstego zwycięstwa mogli się cieszyć biało-czerwoni.

Mecz rozpoczął się wymianą uderzeń między drużynami. Zespoły od początku nawiązały ze sobą zaciętą walkę, po której na tablicy wyników co chwilę widniał remis. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili biało-czerwoni (8:7). Po wznowieniu gry między zespołami w dalszym ciągu trwała emocjonująca walka punkt za punkt. Na drugiej przerwie technicznej dwupunktowe prowadzenie obejmowali Polacy (16:14), lecz w decydującym fragmencie seta Irańczycy odrobili straty, ponownie nawiązując z przeciwnikami wyrównaną walkę. Zaciętą końcówkę, w której gra toczyła się na przewagi, rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze reprezentacji Iranu (29:27).

W drugiej partii biało-czerwoni już na początku wypracowali sobie dwupunktową przewagę (4:2), zaś do pierwszej przerwy technicznej powiększyli ją do czterech oczek (8:4). Po powrocie na boisko Polacy zwiększali swój dorobek punktowy, wykorzystując słabszy moment gry rywali. Irańczycy zdołali zmniejszyć swoje straty, ale na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu prowadzili Polacy (16:14). W końcowej fazie drugiej partii Polacy nie wypuszczali z rąk swojego prowadzenia, choć Irańczycy próbowali jeszcze walczyć. Ostatecznie druga partia padła łupem biało-czerwonych (25:21).

Trzeci set rozpoczął się korzystniej dla graczy Iranu, którzy na pierwszej przerwie technicznej wypracowali sobie aż trzypunktową przewagę (8:5). Po powrocie na boisko Irańczycy utrzymywali swoją zaliczkę, wykorzystując nieuwagę po stronie przeciwników. Na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu dosyć wyraźnie prowadzili siatkarze irańskiej drużyny (16:11). W dalszej fazie trzeciej odsłony Irańczycy nie wypuszczali z rąk swojej przewagi. Ostatecznie to oni mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia w całym meczu (25:20).

Czwartą partię obie drużyny rozpoczęły wyrównana walką. Biało-czerwoni osiągnęli dwupunktową przewagę (5:3) i to oni prowadzili także na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie na parkiet Polacy utrzymywali swoją zaliczkę, choć Irańczycy próbowali odrabiać straty. Na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu prowadziła reprezentacja Polski (16:14). Ostatecznie Polacy nie wypuścili z rąk swojej przewagi, zwyciężając i doprowadzając do tie-breaka (25:20).

Tie-break rozpoczął się wymianą ciosów po obu stronach siatki. Zespoły już od pierwszych piłek nawiązały ze sobą wyrównaną walkę. Przy zmianie stron dwoma punktami prowadzili biało-czerwoni (8:6) i tę przewagę utrzymywali w kolejnych akcjach. Ostatecznie tę partię, jak i cały mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść biało-czerwoni (15:11).

Polska – Iran 3:2 (27:29, 25:21, 20:25, 25:20, 15:11)

Polska: Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Mateusz Masłowski (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Damian Domagała, Jarosław Mucha

Iran: Rasoul Aghchelli, Esmaeil Mosaferdashliboroun, Aliasghar Mojarad, Tayeb Einisamarein, Amirhossein Esfandiar, Javad Karimisouchelmaei, Esmaeil Talebi Khamenen (libero) oraz Ali Ramezani, Porya Yali, Shayan Shahsavand