MŚ juniorów: Drugie zwycięstwo biało-czerwonych

271
0

Po wczorajszej wygranej nad kadrą Maroka reprezentacja Polski juniorów zmierzyła się dziś drużyną narodową Czech. Oba zespoły rozpoczęły spotkanie niezwykle zaciętą i emocjonującą walką, a w końcówkach pierwszych dwóch partii skuteczniejsi okazali się biało-czerwoni. Trzeci set przebiegał w całości pod kontrolą Polaków, którzy mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Mecz rozpoczął się wyrównaną walką między drużynami. Oba zespoły już od pierwszych piłek nawiązały wyrównana wymianę uderzeń, a na tablicy wyników co chwile widniał remis. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną Czesi wyszli na prowadzenie i to oni prowadzi na obowiązkowej pauzie w grze aż trzema punktami (8:5). Po powrocie na boisko biało-czerwoni odrobili straty (8:8) i ponownie kibice mogli obserwować wyrównany i emocjonujący fragment gry. Polacy odskoczyli na dwa oczka przewagi (12:10), jednak na drugim czasie technicznym minimalnie prowadziła reprezentacja Czech (16:15). W decydującym fragmencie inauguracyjnej partii miedzy zespołami nadal trwał zacięty pojedynek. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Polacy (29:27).

Druga partia została zainaugurowana wymianą uderzeń po obu stronach siatki. Podobnie jak w pierwszej odsłonie, drużyny od początku nawiązały między sobą wyrównaną walkę. Na tablicy wyników co chwile widniał remis. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną Czesi objęli dwupunktowe prowadzenie (13:11), ale biało-czerwoni natychmiast zniwelowali tę różnicę punktową. Na kolejnej obowiązkowej pauzie w grze ponownie prowadzili siatkarze z Czech (16:14), a po wznowieniu gry utrzymywali taki komfort bezpieczeństwa. W drugim secie kibice ponownie mogli obserwować zaciętą końcówkę, gdzie obie drużyny walczyły o każdy punkt. Druga odsłona padła łupem reprezentacji Polski (25:23).

Trzeci set rozpoczął się korzystniej dla biało-czerwonych, którzy już po pierwszych akcjach objęli wyraźne prowadzenie (6:0), a w rezultacie prowadzili także na pierwszej przerwie technicznej (8:1). Po powrocie na plac gry Czesi próbowali odrobić straty, ale Polacy utrzymywali wyraźną zaliczkę. Na drugim czasie technicznym biało-czerwoni w dalszym ciągu obejmowali wysoką przewagę (16:7). Polscy siatkarze nie wypuści z rąk swojego wyraźnego komfortu bezpieczeństwa, rozstrzygając na swoją korzyść zarówno tę partię, jak i cały mecz (25:13).

Polska – Czechy 3:0 (29:27, 25:23, 25:13)

Polska: Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Mateusz Masłowski (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Damian Domagała

Czechy: Vladimir Mikulenka, Donovan Dzavoronok, Marek Sulc, Martin Hudak, Kristian Cervinka, Matej Smidl, Tomas Kunc (libero) oraz Lukas Vasina, Radek Suda, Patrik Indra