MŚ juniorów: Biało-czerwoni z kolejnym zwycięstwem

322
0

Reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła Mistrzostwa Świata w Czechach od czterech wygranych spotkań. W piątym pojedynku tego turnieju biało-czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Kuby. Polacy kontrolowali przebieg starcia, chociaż Kubańczycy stawiali im opór. Ostatecznie po trzech setach polscy siatkarze mogli się cieszyć z kolejnej wygranej na mistrzostwach.

Mecz rozpoczął się wymianą uderzeń między zespołami. Biało-czerwoni objęli dwupunktowe prowadzenie (3:1), ale Kubańczycy szybko odrobili straty (4:4), nawiązując z przeciwnikami walkę od początku. Na pierwszej przerwie technicznej trzypunktową przewagę osiągnęli siatkarze reprezentacji Kuby (8:5). Po powrocie na boisko Polacy odrobili stracone punkty, a kibice ponownie mogli obserwować wyrównany i emocjonujący fragment gry. Na drugim czasie technicznym na dwupunktowym prowadzeniu utrzymywali się biało-czerwoni (16:14). W końcowym fragmencie inauguracyjnej odsłony reprezentacja Polski powiększała swój dorobek punktowy, wykorzystując nieuwagę swoich przeciwników. Ostatecznie to Polacy zapisali inauguracyjną odsłonę na swoją korzyść (25:17).

Drugi set został zainaugurowany korzystniej przez reprezentację Polski, która już w pierwszych minutach wypracowała sobie dwupunktową przewagę. Biało-czerwoni prowadzili na pierwszej przerwie technicznej (8:5), a po powrocie na boisko utrzymywali swoją przewagę. Kubańczycy rozpoczęli jednak odrabianie strat, zmniejszając je do jednego oczka (10:11), a następnie doprowadzając do remisu (11:11). Reprezentanci Kuby objęli prowadzenie, nawiązując z przeciwnikami wyrównaną walkę. Na drugim czasie technicznym na minimalnym prowadzeniu utrzymywali się Kubańczycy (16:15). W decydującej fazie zespoły nadal toczyły ze sobą zaciętą walkę. Drugą odsłonę pojedynku również rozstrzygnęli na swoją korzyść Polacy (25:22).

Trzecia partia rozpoczęła się wymianą uderzeń miedzy drużynami. Biało-czerwoni osiągnęli dwupunktową przewagę (3:1) i utrzymywali ją do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Po powrocie na boisko Kubańczycy doprowadzili do remisu (8:8), nawiązując z przeciwnikami walkę. Polscy juniorzy odrobili jednak swoje wysokie prowadzenie i w rezultacie prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:11). W decydującym fragmencie trzeciego seta Kubańczycy próbowali jeszcze walczyć, lecz reprezentacja Polski nie wypuściła z rąk zaliczki. Biało czerwoni zakończyli zarówno tę partię, jak i cały mecz na swoją korzyść (25:20).

Polska – Kuba 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)

Polska: Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski, Łukasz Kozub, Jakub Ziobrowski, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Mateusz Masłowski (libero)

Kuba: Jose Israel Masso Alvarez, Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez, Javier Octavio Concepcion Rojas, Miguel David Gutierrez Suarez, Adrian Eduardo Goide Arredondo, Miguel Angel Lopez Castro, Lionnis Salazar Rubiera (libero) oraz Marlon Yang Herrera,