Mocne wejście w Nowy Rok. Toniutti na kolejny sezon w Kędzierzynie

Mocne wejście w Nowy Rok. Toniutti na kolejny sezon w Kędzierzynie

246
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze mistrza Polski nie tracą czasu i już rozpoczęli budowanie zespoł u na kolejne rozgrywki ligowe. W pierwszej kolejności na przedłużenie swojej przygody z PlusLigą zdecydował się francuski rozgrywający. Benjamin Toniutti, bo o nim mowa, podpisał nowy kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i będzie bronił barw tego klubu przynajmniej przez jeszcze jeden sezon.

 

Mocne rozpoczęcie 

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie kazała długo czekać swoim kibicom na pierwsze informacje o składzie zespołu na kolejne rozgrywki ligowe. Włodarze drużyny już 1 stycznia poinformowali, że nową umowę na sezon 2018/2019 podpisał francuski rozgrywający Benjamin Toniutti. „Podpisaliśmy przedłużenie kontraktu z Benjaminem Toniuttim na kolejny rok, chęć kontynuacji współpracy była obustronna. Powoli zaczynamy rozmawiać o przyszłości, budować nowy skład, wielu zawodnikom w tym sezonie kończą się kontrakty. Przedłużenie kontraktu z Benjaminem Toniuttim było priorytetowe, jest mózgiem tej drużyny i dlatego też zaczynamy od rozgrywającego. Nie negocjowaliśmy szczególnie długo, ale zatrzymanie Bena było bardzo trudne” – podsumował podpisanie nowego kontraktu prezes Sebastian Świderski. Przedłużeni umowy z Francuzem jest ważnym krokiem w budowaniu zespołu na nadchodzące rozgrywki ligowe. Nie było to jednak łatwe zadanie, ale udało się je zrealizować przy pomocy sponsorów. „Z tego miejsca podziękowania i słowa uznania należą się naszym sponsorom, którzy pomogli w zatrzymaniu Bena. Widzimy, że siatkówka na Opolszczyźnie jest ważna, ludzie żyją wydarzeniami sportowymi, chcą inwestować i rozumieją takie sytuacje i potrzeby. Takich zawodników jak Ben ciężko jest znaleźć, a jeszcze trudniej zatrzymać. Nam wspólnymi siłami się to udało i cieszę się, że Ben zostanie z nami” – podsumował prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

 

 

Kędzierzyn na kolejny rok

 

Benjamin Toniutti cieszy się, że zostanie w Kędzierzynie na kolejny rok i będzie miał okazję poprowadzenia zespołu do następnych sukcesów. „Podjąłem taką decyzje przede wszystkim dlatego, że naprawdę dobrze się tutaj czuję. Widzę również, że klub chce kontynuować pracę ze mną, ufa mi, a to ważne dla każdego zawodnika. Również trener Gardini wielokrotnie mówił o tym. Nie bez znaczenia był też fakt, że mój dobry przyjaciel Sam Deroo ma ważny kontrakt na kolejny sezon, co pomogło mi w podjęciu ostatecznej decyzji o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu” – powiedział po podpisaniu kontraktu Benajmin Toniutti. Francuski rozgrywający zapewnia również, że nie chce poprzestać na już osiągniętych celach i ma zamiar wywalczyć z kędzierzyńskim klubem kolejne trofea. „Jestem profesjonalistą i chciałbym sięgać po każde trofeum po które mogę. To również wpłynęło na moją decyzję, wiem że mogę i chcę z ZAKSĄ sięgać po kolejne trofea. Dla mnie ważna jest możliwość wspólnego pisania historii tego klubu. Dwukrotnie wygraliśmy razem mistrzostwo Polski, teraz kontynuujemy tę wspólną pracę, celem jest obrona tytułu, ale na tym nie poprzestaniemy” – zapewnia kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY