Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie: zwycięstwo polskiej pary

466
0

Po dwóch porażkach z reprezentantami Austrii oraz Wenezueli, polscy siatkarze plażowi Dominik Kmiecik oraz Jakub Macura odnieśli pierwsze zwycięstwo w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. W trzecim meczu grupy F Polacy w końcu przełamali złą passę i pokonali duet ze Stanów Zjednoczonych Defalco/Richard 2:0 (21:19, 21:14).

Na początku pierwszego seta toczyła się bardzo wyrównana walka punkt za punkt. Obie pary prezentowały bardzo dobry poziom. Dzięki walce o każdą piłkę Polacy zdołali doprowadzić do wyrównanej końcówki, w której wywalczyli sobie dwa punkty przewagi i wygrali seta do 19. Kolejny set od początku do końca kontrolowali nasi reprezentanci. Szybko odskoczyli na kilkupunktową przewagę, której amerykańskim siatkarzom plażowym nie udało się już odrobić. Set zakończył się pewnym zwycięstwem polaków wynikiem 21:14. Całe spotkanie trwało zaledwie 34 minuty.

Cenne dwa punkty wywalczone dzisiaj pozwoliły polskim siatkarzom podnieść się w tabeli grupy F. Dzięki zwycięstwu odniesionemu nad amerykańskim duetem Polacy w dalszym ciągu mają szansę na wyjście z grupy. Do awansu brakuje im jeszcze, co najmniej jednego zwycięskiego spotkania.

Środa będzie dla zawodników dniem wolnym. Na piasek siatkarze wrócą w czwartek i piątek, aby rozegrać mecze dwóch kolejnych rund. Rywalami duetu Kmiecik/Macura będą siatkarski duet z Indonezji Licardo/Ashfiya, oraz para z Rwandy Ndagano/Ndayisabye . Ostatni mecz w grupie F Polacy zagrają 22 sierpnia.