Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie: pierwsza porażka duetu Kmiecik/Macura

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie: pierwsza porażka duetu Kmiecik/Macura

397
0
PODZIEL SIĘ

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie nie mają długiej historii. Pierwsza edycja letnia odbyła się w 2010 w Singapurze, zaś zimowa w 2012 roku w Innsbrucku. W tym prestiżowym turnieju mogą wziąć udział osoby w przedziale wiekowym 14-18 lat, jednak ich liczba jest ograniczona.

 

Tegoroczna, druga edycja Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży odbywa się w Nankin. W programie turnieju znalazło się aż 29 dyscyplin, w tym także siatkówka plażowa. Liczba uczestników jest dość ograniczona, dlatego w tej imprezie bierze udział 59 reprezentantów Polski, w tylko jeden polski duet siatkarzy plażowych – Dominik Kmiecik/Jakub Macura. Rywalizacja siatkarzy plażowych rozpoczęła się dopiero dzisiaj w Youth Olimpic Sports Park w Nankin. Biało-czerwoni zostali przydzieleni do grupy F, w której poza nimi znaleźli się Pristauz/Kratz z Austrii, Gomez/Hernandez z Wenezueli, Ndagano/Ndayisabye z Rwandy, Defalco/Richard ze Stanów Zjednoczonych oraz Ashfiya/Rendy z Indonezji.

 

Pierwszymi przeciwnikami Polaków byli Austriacy, którzy bez większych problemów wygrali dwa sety. O ile w premierowej odsłonie polski duet walczył do ostatniej piłki i doprowadzili do gry na przewagi, tak w kolejnej partii można było zauważyć wyraźną dominację austriackiej pary oraz rezygnację biało-czerwonych.

 

Przed duetem Kmiecik/Macura kolejne spotkania. Już jutro o 16:00 czasu lokalnego Polacy zmierzą się z wenezuelską parą Gomez/Hernandez. Dzień później przyjdzie kolej na Amerykanów Defalco/Richard. Następny pojedynek zostanie rozegrany dopiero w czwartek, a po przeciwnej stronie siatki stanie duet z Indonezji Ashfiya/Rendy. Rywalizacja w ramach fazy grupowej zakończą się w piątek, 22 sierpnia, a ostatnimi przeciwnikami Polaków będą zawodnicy z Rwandy – Ndagano oraz Ndayisabye.

 

 

Wyniki grupy F:

 

Richard/DeFalco USA [19] – Licardo/Ashfiya IND [18] 0:2 (14:21; 20:22)

 

Gomez/Hernandez VEN [30] – Ndagano/Ndayisabye RWA [7] 2:0 (21:7; 21:8)

 

Kratz/Pristauz-Telsnigg AUT [31] – Kmiecik/Macura POL [6] 2:0 (23:21, 21:10)

 

 

 

 

Autor: Iwona Stach

 

Źródło: www.nanjing2014.org/ opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY