Młodzieżowa reprezentacja Polski poznała rywali w walce o Mistrzostwa Europy 2017

Młodzieżowa reprezentacja Polski poznała rywali w walce o Mistrzostwa Europy 2017

549
0
PODZIEL SIĘ

W 2017 roku oczy wszystkich kibiców skierowane będą głównie na mistrzostwa Starego Kontynentu, które odbędą się w Polsce. W Mistrzostwach Europy wezmą udział jednak nie tylko seniorzy. O udział w turnieju głównym powalczy również reprezentacja Polski do lat 20, która poznała już swoich rywali w II rundzie kwalifikacji.

 

 

Siatkarskie święto w Polsce

 

Po historycznych Mistrzostwach Świata zorganizowanych w Polsce w 2014 roku, już za dwa lata kibiców czekać będzie kolejne siatkarskie święto. Polacy, jako gospodarz mistrzostw Starego Kontynentu ma już zapewniony udział w turnieju finałowych. Oprócz biało-czerwonych pewnych udziału jest jeszcze sześć innych zespołów. W walce o udział w Mistrzostwach Europy w 2017 roku powalczy natomiast aż 31 nacji, które zostały już podzielone na grupy kwalifikacyjne.

 

Sprawdź, jak wygląda podział na grupy eliminacji do ME

 

 

Polacy pewniakiem?

 

Młodzieżowa reprezentacja Polski zdaje się, że nie ma tak trudnego zadania, jakby się mogło wydawać. Biało-czerwoni trafili do grupy D, w której to zmierzą się z reprezentacjami Niemiec, Danii i Węgier. Nie ulega wątpliwości, że Polacy będą faworytem do wygrania swojej grupy, tym bardziej jeśli wziąć pod uwagę ostatnie sukcesy młodych zawodników. Rok 2015 był dla nich szczególnie udany – wygrali wszystko, co do wygrania było. Polacy pod wodzą Sebastiana Pawlika najpierw zostali Mistrzami Europy, potem sięgnęli po złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, a sezon zakończyli triumfem w Mistrzostwach Świata. W 2017 roku podczas mistrzostw Starego Kontynentu biało-czerwoni staną więc przed szansą obrony mistrzowskiego tytułu.

 

Kwalifikacje rozpoczną się od I rundy kwalifikacji. Sześć zespołów podzielonych zostało na dwie grupy, z których do II rundy awansują jedynie zwycięzcy. Pierwszy etap kwalifikacji zaplanowano na początek stycznia przyszłego roku. II runda, od której rywalizację rozpoczną między innymi Polacy, odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. Turniej główny Mistrzostw Europy do lat 20 rozegrany zostanie w Bułgarii.

 

 

Poniżej prezentujemy podział na grupy eliminacji do ME U20:

 

I runda eliminacji:

 

Grupa 1: Norwegia, Szwajcaria, Gruzja

 

Grupa 2: Białoruś, Anglia, Kosowo

 

II runda eliminacji:

 

Grupa A: Rosja, Rumunia, Izrael, Chorwacja

 

Grupa B: Włochy, Hiszpania, Portugalia, Szwecja

 

Grupa C: Turcja, Czechy, Holandia, Łotwa

 

Grupa D: Polska, Niemcy, Dania, Węgry

 

Grupa E: Francja, Austria, Słowacja, zw. grupy 1

 

Grupa F: Belgia, Słowacja, Finlandia, Ukraina

 

Grupa G: Szwecja, Grecja, Estonia, zw. grupy 2

 

 

 

Źródło: www.cev.lu / Informacja własna

BRAK KOMENTARZY