Młody środkowy zasila szeregi Jastrzębskiego Węgla

Młody środkowy zasila szeregi Jastrzębskiego Węgla

16
0
PODZIEL SIĘ

Patryk Cichosz-Dzyga to wychowanek Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, który w nadchodzącym sezonie dołączy do seniorskiej drużyny. Młody środkowy w minionym roku trenował z plusligowym zespołem w okresie przygotowawczym, a teraz otrzyma szansę na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

 

Patryk Cichosz-Dzyga od najmłodszych lat związany jest z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla, gdzie rozwijał swój talent. W drużynach młodzieżowych środkowy spisywał się bardzo dobrze, a wraz z kolegami sięgał po medale wszystkich kategorii wiekowych. W swoim dorobku Patryk Cichosz-Dzyga ma dwa mistrzostwa Polski młodzików, brązowy medal w rozgrywkach kadetów oraz juniorów. Ponadto na początku lipca Patryk Cichosz-Dzyga, wraz z juniorskim zespołem, wystąpi w turnieju finałowym o mistrzostwo Polski w kategorii juniorów. Środkowy występował również w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Po grze na parkietach rozgrywek młodzieżowych czas na debiut w seniorskim zespole Jastrzębskiego Węgla i na parkietach PlusLigi. „Wiadomo, że jeśli jest się w Akademii i ma się możliwość podpatrywania jednej z najlepszych drużyn w Europie, to największym marzeniem jest móc zasilić w przyszłości tę drużynę, trenować z jednymi z najlepszych zawodników na świecie i rywalizować na boisku z topowymi zespołami. Bez wątpienia jest to ogromne wydarzenie dla zawodnika w tak młodym wieku jak ja. Dlatego jest to dla mnie największe wyróżnienie, jakie mogłem otrzymać” – mówi Patryk Cichosz-Dzyga. Co ciekawe środkowy miał okazje trenować już z zespołem przed sezonem 2019/2020, kiedy to zastępował nieobecnych reprezentantów. Patryk Cichosz-Dzyga z Jastrzębskim Węglem związał się trzyletnim kontraktem. „Patryk spędził z nami trochę czasu już w zeszłym roku w okresie przygotowawczym i pokazał, że drzemie w nim potencjał. Z pewnością jest graczem, który chce dać z siebie maksimum i zrobić wszystko, by pomóc sobie w dalszym podnoszeniu swoich umiejętności” – ocenił swojego podopiecznego Luke Reynolds.

 

Patryk Cichosz-Dzyga to kolejny zawodnik, który zasila szeregi Jastrzębskiego Węgla, kilka dni temu klub informował o podpisaniu kontraktu z Mohamedem Al Hachdadim, o czym pisaliśmy TUTAJ, a wcześniej umowę podpisał Rafał Szymura, o czym przeczytacie TUTAJ. Natomiast Patryk Cichosz-Dzyga o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Michałem Szalachą oraz Jurijm Gladyrem.

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY