Młoda Liga: Walkę o złoto można zacząć. Grono finalistów znane

Młoda Liga: Walkę o złoto można zacząć. Grono finalistów znane

269
0
PODZIEL SIĘ

Poznaliśmy już skład finału czterech drużyn, które już 29 kwietnia rozpoczną walkę o tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski U-23 2017. Do finału awansowały drużyny z Bielska-Białej i Radomia, a zmierzą się w nim z MOS Wola Warszawą i Espadonem Szczecin, które uzyskały kwalifikację ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

Bielszczanie bez większych problemów zdołali awansować do finału rozgrywek. Pomimo tego, że pierwsze spotkanie obu drużyn było bardzo zacięte, tym razem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zdołała przeciwstawić się rywalom. Gospodarze w pełni kontrolowali przebieg gry na boisku i z każdą kolejną akcją przybliżali się do zwycięstwa. Tylko w pierwszej partii kędzierzynianie prowadzili wyrównaną grę z BBTS-sem, w kolejnych odsłonach miejscowi pokazali swoją siłę i bardzo szybko zameldowali się w finale Młodej Ligi.

 

Najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Paweł Gryc (21 punktów), do którego powędrowała statuetka MVP. Równie dobrze spisał się Tomasz Piotrowski, zdobywając dla bielszczan 10 „oczek”. W ekipie gości najlepiej wypadł z kolei Adam Lorenc, który zapisał na swoim koncie 12 punktów.

 

BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

MVP: Paweł Gryc

 

Składy zespołów:

 

BBTS Bielsko-Biała: Bartosz Grad, Maciej Skowroński, Tomasz Piotrowski, Paweł Gryc, Wojciech Siek, Bartłomiej Lipiński, Kajetan Marek (libero), Jakub Madej (libero) oraz Bartłomiej Dorosz

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Maciej Walczak, Adam Lorenc, Justin Ziółkowski, Dominik Koliński, Marcin Krawiecki, Adam Woźnica, Wojciech Sumara (libero), Mateusz Podborączyński (libero)

 

 

 

Problemów z awansem nie mieli także siatkarze RCS-u Cerradu Czarnych Radom. Gdańszczanie nie sprawili niespodzianki i nie postawili rywalom poprzeczki zbyt wysoko. Gospodarze od samego początku narzucili własny rytm gry, co zaowocowało szybkim objęciem prowadzenia. Zacięta gra toczyła się jedynie w drugim secie, który zakończył się dopiero po walce na przewagi, co i tak nie przeszkodziło radomian w końcowym zwycięstwie 3:0 i pewnym awansie do finału.

 

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Bartłomiej Bołądź (20) i wyróżniony został statuetką MVP. 15 „oczek” zdobył Jakub Ziobrowski, a o cztery mniej zapisano na koncie Tomasza Fornala. Natomiast największą ilość punktów w drużynie przyjezdnych zdobył Mateusz Linda, 10.

 

RCS Cerrad Czarni Radom – LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (25:16, 26:24, 25:19)

MVP: Bartłomiej Bołądź

 

Składy zespołów:

 

RCS Cerrad Czarni Radom: Bartłomiej Bołądź, Jakub Zwiech, Jakub Ziobrowski, Tomasz Fornal, Michał Kędzierski, Jakub Tyszko, Piotr Filipowicz (libero) oraz Michał Moniak, Bartłomiej Wójcik

 

LOTOS Trefl Gdańsk: Jakub Lewandowski, Jan Tomczak, Szymon Jakubiszak, Patryk Niemiec, Mateusz Linda, Kamil Dębski, Artur Rembalski (libero) oraz Mateusz Behrendt (libero), Sebastian Sobczak, Maciej Kleinschmidt, Maciej Ptaszyński, Kacper Wnuk, Łukasz Rymarski

 

 

Finał Czterech Drużyn w Legionowie:

BBTS Bielsko-Biała – MOS Wola Warszawa

RCS Cerrad Czarni Radom – Espadon Szczecin

 

 

 

Źródło: www.mlodaliga.pl / Informacja własna

BRAK KOMENTARZY