Młoda Liga: Półfinaliści rozgrywek wyłonieni

841
0

Młoda Liga wkroczyła już w decydującą fazę. Druga runda spotkań ćwierćfinałowych dość szybko wyłoniła zwycięzców i wiemy już, które drużyny powalczą o medale rozgrywek. W gronie najlepszej czwórki znalazły się zespoły z Radomia, Bielska-Białej, Kędzierzyna-Koźle i Gdańska, a pierwsze półfinałowe mecze zaplanowano na 12 kwietnia.

Najszybciej awans do półfinału wywalczyli siatkarze RCS-u Cerradu Czarnych Radom. Jastrzębianie nie byli w stanie odrobić strat z pierwszego spotkania i dość gładko ulegli rywalom w pierwszym dwóch odsłonach meczu. W trzeciej partii gospodarze wyraźnie poderwali się do walki i utrzymywali poziom gry, jednak ostatecznie po walce na przewagi to siatkarze z Radomia okazali się lepszą drużyną. Najlepiej punktującymi zawodnikami okazali się Bartłomiej Bołądź i Marcin Ernastowicz (obaj 18), ale statuetka MVP trafiła w ręce siatkarza gości.

Jastrzębski Węgiel – RCS Cerrad Czarni Radom 0:3 (22:25, 20:25, 26:28)

MVP: Bartłomiej Bołądź

Większych problemów z pokonaniem swoich rywali nie miała także ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Siatkarze z Bydgoszczy nie zamierzali jednak odpuścić tak łatwo i pewnie dotrzymywali kroku przyjezdnym. Pierwsze dwie partie padły łupem kędzierzynian, ale Łuczniczka postawiła kropkę nad „i” w trzecim secie. Ostatnie słowo należało już do ZAKSY, która przypieczętowała awans w czwartej odsłonie. MVP spotkania został Justin Ziółkowski (15), z kolei drugim najlepiej punktującym w zespole okazał się Kamil Semeniuk (12).

Łuczniczka Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 21:25, 25:22, 21:25)

MVP: Justin Ziółkowski

Zacięty bój o awans stoczony został w Bielsku-Białej, gdzie olsztynianie postawili trudne warunki gry swoim przeciwnikom. Goście lepiej rozpoczęli mecz, jednak BBTS szybko odrobił straty, po czym to on wyszedł na prowadzenie. Akademicy nie poddali się jednak i czwarty set pewnie padł ich łupem, przez co o losach meczu zadecydować musiał tie-break. W nim górą okazali się już gospodarze. Najlepiej punktującymi bielszczan zostali Tomasz Piotrowski (16) i Szczepan Czerwiński (15), natomiast w zespole Indykpolu najlepiej spisali się Oliwier Kubacki (19) i Michał Ostaszyk (15).

BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (22:25, 25:21, 25:18, 19:25, 15:12)

MVP: Mateusz Michalec

Do tie-breaka doszło także w Gdańsku. Przyjezdna Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła spotkanie od wygranej partii, ale na tablicy wyników szybko pojawił się remis. W kolejnym secie ponownie lepsi okazali się goście, ale LOTOS Trefl Gdańsk nie dał za wygraną i przechylił szalę zwycięstwa na swoja stronę w czwartej odsłonie. Piąty set ułożył się już lepiej dla gospodarzy i to oni wywalczyli awans. 24 punkty dla swojej drużyny zdobył Kamil Dębski, podczas gdy najlepszym zawodnikiem drużyny z Rzeszowa został Maciej Jakubek (22).

LOTOS Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (20:25, 25:18, 22:25, 25:22, 15:9)

MVP: Michał Bilicki