Młoda Liga: Podsumowanie XIV kolejki

707
0

Runda zasadnicza Młodej Ligi dobiegła końca. Liderami swoich grup po tej fazie zostali BBTS Bielsko-Biała i LOTOS Trefl Gdańsk, którzy w ostatniej kolejce udowodnili swoją przewagę nad rywalami. W grze o medale pozostaną tylko zespoły sklasyfikowane na miejscach 1-4 w obu grupach, podczas gdy sześć pozostałych drużyn odpada z rywalizacji.

Jedyne pięciosetowe spotkanie tej kolejki rozegrało się w Żorach, gdzie Jastrzębski Węgiel podejmował zespół z Lubina. Lepiej w mecz weszli przyjezdni i to gospodarze musieli odrabiać dwukrotnie straty. Ostatecznie udało im się doprowadzić do tie-breaka, ale nie przechylili szali zwycięstwa na swoją stronę, toteż dwa punkty powędrowały na konto lubińskiego Cuprum.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:3 (25:27, 26:24, 22:25, 25:16, 13:15)

MVP: Szymon Drzazga

Seta w swoim starciu stracili siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Pomimo tego, że szybko objęli prowadzenie, to zaraz potem pozwolili kielczanom dojść do głosu. Ich kontrola nie trwała jednak zbyt długo, gdyż kolejne partie pewnie padły już łupem gospodarze, dzięki czemu mogli dopisać do swojego dorobku komplet punktów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Effector Kielce 3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:17)

MVP: Dominik Koliński

Podobny przebieg miało spotkanie w Radomiu. Bełchatowianie nie poddali się po niezbyt dobrym starcie, co pozwoliło im odrobić straty. Pomimo tego, że nie udało im się ugrać więcej niż jednego seta, to mało brakowało, a doprowadziliby do tie-breaka. RCS Cerrad Czarni Radom nie dali za wygraną i ostatnie zakończyli mecz już po czwartej odsłonie.

RCS Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:12, 16:25, 25:22, 32:30)

MVP: Kacper Wasilewski

Bielszczanie nie dali większych szans swoim rywalom na nawiązanie wyrównanej walki i bardzo szybko zakończyli pojedynek na swoją korzyść. MKS Będzin zdołał poderwać się do walki dopiero w trzeciej partii, jednak i to nie wystarczyło do tego, by zapisać na swoim koncie chociażby seta. Koniec końców pewnie trzy punkty padły łupem BBTS-u.

BBTS Bielsko-Biała – MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:09, 25:21)

MVP: Tomasz Piotrowski

Szybkie zwycięstwo na swoim koncie zapisali także siatkarze LOTOS-u Trefla Gdańsk. Gospodarze od początku kontrolowali przebieg gdy na boisku, nie pozwalając rywalom z Częstochowy dojść do słowa. Dzięki temu nie pozwolili przyjezdnym na rozwinięcie skrzydeł i ostatecznie Akademicy musieli uznać wyższość przeciwnika z Pomorza już po trzysetowym starciu.

LOTOS Trefl Gdańsk – AZS IV LO Częstochowa 3:0 (25:14, 25:23, 25:21)

MVP: Maciej Kleinschmidt

Punktów w tej kolejce nie ugrał także ONICO AZS Politechnika Warszawska. Mimo tego, że trzymali wyrównany poziom gry, to jednak siatkarze z Olsztyna okazali się minimalnie lepsi. Akademikom ze stolicy zabrakło postawienia kropki nad „i”, co gospodarze szybko wykorzystali i to Indykpol mógł cieszy się z pewnej wygranej.

Indykpol AZS Olsztyn – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

MVP: Filip Wodzyński