Młoda Liga: Podsumowanie X kolejki

777
0

Po dziesiątej kolejce sytuacja w grupie A znowu się skomplikowała. Trzy zespoły notują taką samą liczbę punktów, jednak fotel lidera przypada BBTS-owi Bielsko-Biała, mimo tego, iż swoje spotkanie w ten weekend przegrał. W grupie B samodzielnym liderem pozostaje Łuczniczka Bydgoszcz, która jak na razie nie ma sobie równych i nie zanotowała jeszcze ani jednej porażki.

Większych problemów z pokonaniem rywali na wyjeździe nie mieli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów. Cuprum Lubin tylko momentami potrafiło nawiązać wyrównaną walkę z przyjezdnymi, przez co nie byli w stanie ostatecznie ugrać ani seta. Dobra i konsekwentna postawa rzeszowian na boisku sprawiła, że szybko przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i do domu wrócili z kompletem punktów na swoim koncie.

Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (22:25, 17:25, 23:25)

MVP: Marcin Karakuła

Trudnych warunków gry nie postawił także MKS Będzin. Jedynie pierwsza odsłona okazała się wyrównana i zacięta, ale nie poniosło to przyjezdnych do zwycięstwa. Kielczanie na własnym boisku wyraźnie zdominowali grę i nie pozwalali rywalom na dojście do głosu. Pozwoliło im to pewnie wygrać kolejne partie i ostatecznie zapisać na swoim koncie cenne trzy punkty.

Effector Kielce – MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

MVP: Mateusz Grysak

Seta na własnym boisku nie ugrali również siatkarze z Częstochowy. ONICO AZS Politechnika Warszawska okazała się zbyt mocną ekipą i gospodarze nie byli w stanie im się przeciwstawić w jakikolwiek sposób. Zespół ze stolicy szybko przejął inicjatywę gry i taki stan rzeczy pozwolił im na bezpieczne i pewnie rozgrywanie kolejnych akcji, które koniec końców poniosły ich do ważnego i szybkiego zwycięstwa.

AZS IV LO Częstochowa – ONICO AZS Politechnika Warszawska 0:3 (22:25, 19:25, 19:25)

MVP: Jan Niziński

Do dość zaciętego spotkania doszło w Jastrzębiu-Zdroju. Bielszczanie starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale ostatecznie udało im się wygrać tylko jedną partię. Mimo tego, wszystkie sety kończyły się dopiero w samych końcówkach. Ostatecznie więcej chłodnej zachowali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, dzięki czemu nie pozwolili rywalom na urwanie sobie ani jednego punktu.

Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:20)

MVP: Maciej Krysiak

Jeszcze bardziej zacięty mecz rozegrał się w Radomiu. Indykpol AZS Olsztyn postawił poprzeczkę naprawdę wysoko i przez całe spotkanie nie odstawał od gospodarzy poziomem gry. Udało im się zapisać na swoim koncie jedną partię i mimo tego, że byli bardzo blisko doprowadzenia do tie-breaka, nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki temu to RCS Cerrad Czarni Radom zapisał na swoim koncie komplet punktów.

RCS Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:23, 23:25, 25:20, 29:27)

MVP: Kacper Kędra

Punktów nie stracili także siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz. Mimo tego, że bełchatowianie na własnym boisku sprawili rywalom trochę kłopotów, to im również udało się wygrać tylko jedną partię. W decydujących fragmentach nie potrafili postawić kropki nad „i”, co przyjezdni wykorzystali bardzo szybko. Ich lepsza gra w końcówkach zaowocowało zapisaniem partii na swoich koncie, a w konsekwencji kolejnym zwycięstwem.

PGE Skra Bełchatów – Łuczniczka Bydgoszcz 1:3 (20:25, 19:25, 25:22, 29:31)

MVP: Wojciech Kowalski