Młoda Liga: Jednostronne spotkania na rozpoczęcie fazy play-off

Młoda Liga: Jednostronne spotkania na rozpoczęcie fazy play-off

841
0
PODZIEL SIĘ

W decydującą fazę wkroczyły rozgrywki Młodej Ligi. Osiem najlepszych drużyn rozpoczęło walkę o ścisłą czołówkę tego sezonu, ale pierwsze pojedynki okazały się dość jednostronne i pokonani będą musieli się sporo namęczyć, by w rundzie rewanżowej odrobić straty i awansować do najlepszej czwórki rozgrywek.

 

 

Do bardzo jednostronnego spotkania doszło w Radomiu. Gospodarze okazali się dużo lepszą drużyną i nie mieli sobie równych w starciu z Jastrzębskim Węglem, który nie był w stanie przerwać passy RCS-u. Radomianie szybko objęli prowadzenie, a niedługo potem na swoim koncie zapisali także drugą partię. Do deklasacji doszło w trzeciej i ostatniej już odsłonie meczu, w której do RCS Cerrad Czarni Radom pozwolili jastrzębianom na ugranie tylko 9. punktów. Najlepiej punktującymi spotkania okazali się Tomasz Fornal (18), Bartłomiej Bołądź (13) i Jakub Ziobrowski (10), ale statuetka MVP i tak powędrowała w ręce rozgrywającego, Michała Kędzierskiego.

 

RCS Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 25:15, 25:9)

MVP: Michał Kędzierski

 

 

Także kędzierzynianie nie oddali żadnych punktów na własnym boisku. Łuczniczka Bydgoszcz nie okazała się trudnym przeciwnikiem i nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, pomimo tego, że trzymała poziom gry w pierwszych dwóch partiach. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie pozwoliła jednak rywalom na ugranie chociażby seta i szybko postawiła kropkę nad „i” w trzeciej odsłonie spotkania. Najwięcej punktów na swoim koncie w ekipie gospodarzy zapisał Kamil Semeniuk (17), ale najlepszy zawodnikiem meczu wybrano libero, Korneliusza Banacha.

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:21, 25:14)

MVP: Korneliusz Banach

 

 

Duże bardziej zacięty pojedynek rozegrał się w Olsztynie, jednak tutaj gospodarze nie spisali się na piątkę. Przyjezdni siatkarze z Bielska-Białej postawili trudne warunki gry i musieli się sporo namęczyć, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w pierwszych dwóch partiach. Indykpol AZS Olsztyn trzymał poziom gry i nie odpuszczał ani na moment, mimo tego bielszczanom udało się zyskać minimalną przewagę i ostatecznie to na ich koncie zapisano ważne zwycięstwo. Wyróżniającymi się zawodnikami w zespole gości byli Mikołaj Skotarek (13) i Maciej Skowroński (11), w drużynie Akademików najlepiej spisał się natomiast Wiktor Mielczarek (11).

 

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (27:29, 23:25, 22:25)

MVP: Kajetan Marek

 

 

W ostatnim meczu tej kolejki kibice także byli świadkami jedynie trzech setów. Asseco Resovia Rzeszów nie sprawiła rywalom z Gdańska wielu problemów, dzięki czemu przyjezdni szybko przejęli kontrolę gry na boisku. Gospodarze poderwali się do walki w drugiej partii, jednak i ona padła łupem LOTOS-u, podobnie jak trzecia odsłona meczu, która zapewniła siatkarzom z Pomorza pewną wygraną. Aż trzech zawodników w ekipie gdańszczan zdobyło ponad dziesięć „oczek” dla swojego zespołu: Szymon Jakubiszak (15), Jakub Lewandowski (13) i Kamil Dębski (13), ale statuetka MVP trafiła w ręce Mateusza Behrendta.

 

Asseco Resovia Rzeszów – LOTOS Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 23:25, 18:25)

MVP: Mateusz Behrendt

 

 

 

Poniżej prezentujemy komplet wyników:

 

RCS Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 25:15, 25:9)

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:21, 25:14)

 

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (27:29, 23:25, 22:25)

 

Asseco Resovia Rzeszów – LOTOS Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 23:25, 18:25)

 

 

 

 

Źródło: www.mlodaliga.pl / Informacja własna

BRAK KOMENTARZY