Młoda Liga: Bielsko-Biała i Radom powalczą o złoto

295
0

MOS Wola Warszawa i Espadon Szczecin nie sprawiły niespodzianek i nie zdołały awansować do wielkiego finału rozgrywek. Mimo tego, że bielszczanie mieli niemałe kłopoty, to ostatecznie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronię. Siatkarze z Radomia z kolei nie mieli większych problemów i szybko wywalczyli awans.

Pierwsze półfinałowe spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Żadna z drużyn nie zamierzała oddać rywalom punktów (8:7), ale stan ten uległ zmianie chwilę później. Bielszczanie odskoczyli na kilka „oczek” (16:11), czego siatkarze z Warszawy nie potrafili już odrobić. Przewaga utrzymała się już do końca partii, która szybko padła łupem BBTS-u (25:17). MOS Wola Warszawa poderwała się do walki w kolejnym secie (8:5) i tym razem to oni sprawowali kontrolę gry na boisku (16:13). Role odwróciły się bardzo szybko, bielszczanie nie byli w stanie dogonić przeciwników i niedługo potem na tablicy wyników pojawił się remis (25:16). Trzecia odsłona meczu okazała się niezwykle zacięta. Od początku zespoły walczyły jak równy z równym, ale kilka chwil później to BBTS objął prowadzenie (16:12). W drugiej części seta drużyna ze stolicy zaczęła odrabiać jednak straty i w samej końcówce doprowadziła do walki na przewagi, z której ostatecznie wyszli zwycięsko (27:25). BBTS Bielsko-Biała musiał więc odrabiać straty, ale początek czwartej partii ułożył się po myśli MOS-u Wola (8:5). Dopiero później bielszczanie dogonili rywali i w decydującej fazie seta postawili kropkę nad „i”, doprowadzając tym samym do remisu w całym spotkaniu (25:23). O losach meczu zadecydować musiał tie-break, który nieco lepiej rozpoczął się dla warszawskiej ekipy (5:2). BBTS zdołał jednak odrobić straty i obie drużyny rozpoczęły zaciętą walkę punkt za punkt. Ostatecznie górą z całego meczu wyszli siatkarze z Bielska-Białej, wygrywając partię 21:19.

BBTS Bielsko-Biała – MOS Wola Warszawa 3:2 (25:17, 16:25, 25:27, 25:23, 21:19)

MVP: Kajetan Marek

BBTS Bielsko-Biała: Bartosz Grad, Szczepan Czerwiński, Maciej Skowroński, Tomasz Piotrowski, Paweł Gryc, Wojciech Siek, Kajetan Marek (libero) oraz Bartłomiej Dorosz, Mikołaj Skotarek, Mateusz Michalec

MOS Wola Warszawa: Rafał Prokopczuk, Grzegorz Pacholczak, Adrian Kacperkiewicz, Dominik Grot, Kamil Szaniawski, Brian Malangiewicz, Dominik Jaglarski (libero) oraz Kajetan Kulik, Michał Wójcik, Mateusz Trzciałkowski

Drugi pojedynek okazał się już bardzo jednostronny. Siatkarze z Radomia nie zamierzali pozwolić rywalom na przejęcie inicjatywy i już początek meczu należał do nich (8:6). Z każdą kolejną akcją RCS spisywał się coraz lepiej (16:10), a w decydującej fazie seta nie miał już sobie równych. Espadon Szczecin nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swój stronę i szybko uległ swoim rywalom (16:25). Radomianie nie dawali za wygraną i kolejnego seta rozpoczęli równie dobrze (8:4). Kilka punktów przewagi wystarczyło do tego, by w pełni kontrolować grę na boisku (8:16), dzięki czemu chwilę później zapisali na swoim koncie kolejną partię (25:17). Z wysokiego „C” RCS rozpoczął trzecią odsłonę meczu (8:2). Szczecinianie nie potrafili prowadzić wyrównanej walki z rywalami, którzy byli coraz bliżej zakończenia spotkania na swoją korzyść (6:16). Końcówka zdecydowanie należała do radomian, którzy bardzo pewnie awansowali do finału rozgrywek Młodej Ligi (25:17).

RCS Cerrad Czarni Radom – Espadon Szczecin 3:0 (25:16, 25:17, 25:17)

MVP: Michał Kędzierski

RCS Cerrad Czarni Radom: Bartłomiej Bołądź, Jakub Zwiech, Jakub Ziobrowski, Tomasz Fornal, Wójcik, Michał Kędzierski, Filipowicz (libero) oraz Moniak, Wasilewski, Leszczyński (libero), Tyszko

Espadon Szczecin: Podolski, Cieśluk, Dudnikov, Adamski, Patryk Rogowski, Filip Sobkowiak, Hermann (libero) oraz Marek Subocz, Ostrowski

Źródło: mlodaliga.pl