MKS Będzin zamknął skład na sezon 2019/2020. Dryja ostatnim wzmocnieniem

MKS Będzin zamknął skład na sezon 2019/2020. Dryja ostatnim wzmocnieniem

43
0
PODZIEL SIĘ

Dawid Dryja po pięciu latach spędzonych w Asseco Resovii Rzeszów, w poszukiwaniu możliwości regularnej gry, zdecydował się na zmianę klubu. Środkowy sezon 2019/2020 spędzi w MKS-ie Będzin, który po minionych rozgrywkach przeszedł sporą przebudowę. Dryja jest ostatnim wzmocnieniem będzinian przed kolejnym sezonem.

 

Wykorzystać doświadczenie

 

Dawid Dryja po raz pierwszy do Asseco Resovii Rzeszów trafił w 2011 roku, po trzech latach spędzonych w SMS-ie PZPS Spała. Środkowy nie miał jednak okazji na zaprezentowanie swoich umiejętności na boisku, co skutkowało przeniesieniem się na sezon 2012/2013 do ówczesnego zespołu AZS-u Politechniki Warszawskiej. W zespole ze stolicy Dawid Dryja pojawiał się na parkiecie głównie zadaniowo. Najwięcej szans na grę środkowy miał w zespole z Kielc, gdzie grał w rozgrywkach 2013/2014, ale szybko zdecydował się na powrót do stolicy Podkarpacia. W Rzeszowie siatkarz występował przez ostatnie pięć lat, zdobywając z drużyną mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Polski, a także srebrny medal siatkarskiej Ligi Mistrzów. W sezonie 2018/2019 Dawid Dryja pojawił się na boisku w siedmiu meczach, lecz były to tylko zmiany zadaniowe. Po słabym początku sezonu Asseco Resovia Rzeszów ostatecznie zajęła siódme miejsce, a po zakończeniu rozgrywek z zespołem pożegnała się spora grupa zawodników. Wśród tych siatkarzy jest również Dawid Dryja, który w poszukiwaniu regularnej gry zdecydował się na przejście do MKS-u Będzin. Po rozmowie z trenerem Bednarukiem zdecydowałem że Będzin będzie idealnym miejscem do zmiany środowiska i otoczenia, powiewu świeżości, a przede wszystkim większej możliwości gry” – powiedział Dawid Dryja, który zamknął skład MKS-u na sezon 2019/2020. 

 

 

Zmiany na lepsze?

 

Sezon 2018/2019 dla MKS-u Będzin zakończył się zajęciem ostatniego miejsca w rozgrywkach PlusLigi, dlatego też włodarze klubu zdecydowali się na przebudowę zespołu. Z zespołem pożegnało się aż ośmiu zawodników, o czym możecie przeczytać TUTAJ. W ich miejsce właściciele drużyny zdecydowali się na zakontraktowanie dziesięciu graczy, którzy mają stanowić o sile MKS-u Będzin w nadchodzących rozgrywkach. W sezonie 2019/2020 w barwach będzińskiej ekipy zobaczymy: TJ’a Sandersa, dla którego będzie to powrót do Będzina, Rafała Sobańskiego, Bartosza Schmidta, Davida Sossenheimera, Dawida Gunię, Purya Fayazi, Michała Superlaka, Konrada Buczka, Piotra Macheta orz Dawida Dryję. Ponadto w zespole zdecydowali się zostać: Rafał Faryna, Michał Potera, Jan Fornal oraz Artur Ratajczak. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym. Pierwszym trenerem zespołu został Jakub Bednaruk, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

Kadra MKS-u Będzin na sezon 2019/2020:

Rozgrywający: TJ Sanders, Konrad Buczek

Atakujący: Rafał Faryna, Michał Superlak

Środkowi: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak, Dawid Gunia, Dawid Dryja

Przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer, Purya Fayazi

Libero: Michał Potera, Piotr Macheta

 

Sztab szkoleniowy:

Trener: Jakub Bednaruk

Asystent trenera: Emil Siewiorek

Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura

Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki

Statystyk: Maciej Etgens

Team menedżer: Maciej Pawliński

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: www.mksbedzin.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY