MKS Będzin rozpoczął budowanie składu na kolejny sezon. Potera z nowym kontraktem

MKS Będzin rozpoczął budowanie składu na kolejny sezon. Potera z nowym kontraktem

261
0
PODZIEL SIĘ

Michał Potera to pierwszy zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z MKS-em Będzin. Nowa umowa pomiędzy klubem a libero obowiązywała będzie przez najbliższe dwa lata. „To dobra decyzja” – zapewnia 30-letni zawodnik, który z czteroletnią przerwą, reprezentuje barwy będzińskiego zespołu od sezonu 2006/2007.

 

Włodarze klubu z Będzina kilka tygodni temu z powodu niezadowalających wyników sportowych zespołu zdecydowali się na zmianę szkoleniowca. Z funkcją pierwszego trenera pożegnał się Stelio DeRocco, a w jego miejsce zakontraktowano selekcjonera reprezentacji Holandii, Gido Vermeulena, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Po tej zmianie będzinianie wygrali trzy spotkania z rzędu i awansowali na jedenaste miejsce w tabeli, co oznacza, że na tę chwilę mogą być spokojni o pozostanie w PlusLidze.

 

 

Pierwszy kontrakt podpisany

 

W związku z tym, że będzinianie znajdują się poza strefą spadkową, rozpoczęto budowę składu na kolejny sezon. Jako pierwszy na przedłużenie kontraktu z klubem zdecydował się Michał Potera, który jest jednym z wyróżniających się zawodników MKS-u Będzin. Poprzedni sezon, według statystyk, będziński libero zakończył na drugim miejscu wśród najlepiej przyjmujących PlusLigi (56,51%), a w aktualnym jest na szóstej lokacie (56,29%). Michał Potera nie miał wątpliwości i bez wahania zdecydował się na podpisanie nowej umowy. „W Będzinie czuję się bardzo dobrze, miasto jest bardzo przyjazne i cieszę się, że tu jestem. Organizacja klubu stoi na solidnym poziomie i głęboko wierzę, że w kolejnych sezonach przełoży się to na jeszcze lepszy wynik sportowy” – tłumaczył libero. Nowy kontrakt pomiędzy klubem a zawodnikiem została podpisana na dwa lata.

 

Warto zaznaczyć, że pochodzący z Rybnika siatkarz, z czteroletnią przerwą, reprezentuje barwy będzińskiego zespołu od sezonu 2006/2007. W międzyczasie grał dla klubów z Warszawy i Olsztyna, a do Będzina powrócił w maju 2016 roku.

 

 

 

Źródło: www.mksbedzin.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY