Mistrzowie Polski znaleźli następcę Konarskiego. Maurice Torres zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Mistrzowie Polski znaleźli następcę Konarskiego. Maurice Torres zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

316
0
PODZIEL SIĘ

W sezonie 2017/2018 w ekipie mistrza Polski występował będzie portorykański przyjmujący, Maurice Torres, który w zespole ma zająć miejsce Dawida Konarskiego. Portorykańczyk ostatni rok spędził we włoskiej Serie A, gdzie występował w barwach CMC Ravenny, z którą na zakończenie rozgrywek 2016/2017 uplasował się na piątym miejscu.

 

Portorykańczyk następcą Konarskiego

 

Nowy nabytek kędzierzynian większość swojej zawodowej kariery spędził we Włoszech. Po okresie gry w Stanach Zjednoczonych i francuskim Montpellier pierwsze kroki w zawodowej siatkówce zawodnik stawiał w klubie Adreoli Latina, jeszcze w trakcie sezonu przenosząc się do Molfetty. Następnie po roku gry w CMC Romagna Torres przeniósł się do Ravenny, gdzie spędził ostatni sezon.

 

Maurice Torres w każdym z klubów, stanowił o sile swojego zespołu, co potwierdzały również noty indywidualne zawodnika. Po fazie zasadniczej ostatniego sezonu ligowego z dorobkiem 465 punktów został sklasyfikowany na czwartym miejscu najlepiej punktujących Serie A. Równie wysoko zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle znalazł się w rankingu atakujących (czwarta wysoka pozycja), wyprzedzając takich zawodników jak Tsvetan Sokolov czy atakującego reprezentacji Włoch – Lucę Vettoriego. Mocnym punktem nowego atakującego kędzierzynian jest również serwis.

 

Poza dobrą dyspozycją indywidualną w siatkówce klubowej Maurice Torres ma na koncie również sukcesy reprezentacyjne, m.in. wicemistrzostwo zdobyte podczas Igrzysk Ameryki Środkowej i Karaibów oraz sukcesy młodzieżowe, m.in. srebro i brąz w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Kadetów (zdobyte odpowiednio w 2008 i 2010 roku). Najświeższy sukces Maurice Torresa w barwach reprezentacji Portoryko to brąz w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów z 2015 roku.

 

Trener Andrea Gardini uważa, że transfer Maurice Torresa jest sporym wzmocnieniem zespołu: „Maurice Torres jest to zawodnik, który w ostatnich latach we Włoszech bardzo się rozwinął. Z pewnością wzmocni nasz zespół, będąc wartością dodaną nie tylko w PlusLidze, ale również na europejskich parkietach. Sam zawodnik również z optymizmem patrzy w przyszłość, cieszy się, że dołączy do tak ważnego klubu jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle”.

 

Nowy nabytek ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w drużynie ma zastąpić Dawida Konarskiego, który zdecydował się na zmianę otoczenia i w przyszłym sezonie zagra w lidze tureckiej, o czym pisaliśmy TUTAJ. Mistrzowie Polski pożegnali się także z Dominikiem Witczakiem i Grzegorzem Boćkiem.

 

 

 

Źródło: www.zaksa.pl

BRAK KOMENTARZY