Mistrzostwo Szwajcarii dla drużyny Marcina Wiki!

Mistrzostwo Szwajcarii dla drużyny Marcina Wiki!

526
0
PODZIEL SIĘ

Po pasjonującej rywalizacji, poznaliśmy tegorocznego mistrza Szwajcarii. Tytuł najlepszego zespołu tego kraju po raz trzeci z rzędu zdobyli siatkarze Dragons Lugano. Tegoroczna wygrana cieszy także polskich kibiców, gdyż jednym z bohaterów ostatniego spotkania został Marcin Wika, który do niedawna prezentował swoje umiejętności w klubie z Bydgoszczy.

 

Zwycięstwo po ciężkim boju

 

Walka o tytuł mistrza Szwajcarii była wyjątkowo zacięta. Drużyny rywalizowały do trzech zwycięstw. Pierwsze spotkanie finałowe odbyło się 3 kwietnia i lepszą drużyną okazała się być Lausanne UC, która pokonała zespół z Polakiem w składzie 3:1. W kolejnym spotkaniu graczom z Lugano udało się zrewanżować 3:2, ale w trzecim pojedynku zwycięstwo w tie-breaku odnieśli reprezentanci klubu z Lozanny. W pięciu setach zamknęła się również rywalizacja w czwartym starciu, tym razem na korzyść drużyny Marcina Wiki. Wczoraj lugańczycy postawili kropkę nad „i”, odnosząc swoje trzecie, tym razem wyraźne zwycięstwo 3:0. Bardzo dobrze spisał się Polak, który zdobył aż siedemnaście punktów.

 

Dragons Lugano – Lausanne UC 3:0 (25:16, 25:17, 25:15)

 

Składy zespołów:

 

Dragons Lugano: Tyler Sanders, Nemanja Savic, Bozidar Cuk, Marcin Wika, Tomas Aguilera, Leonardo Puliti, Dennis Del Valle (libero) oraz Fabian Brander, Felicio Bruno

 

Lausanne UC: Julien Carrel, Manuel Jordan, Vassil Altanov, Mladen Majdak, Jovan Djokic, Pablo Guzman, Clement Daniel (libero) oraz Nick Ptaschinski, Quentin Zeller, Yochan Chandon

 

 

Zasłużone zwycięstwo dla Dragons Lugano

 

Podopieczni Mario Motty od trzech sezonów są najlepszą drużyną w swoim kraju. W zakończonym właśnie sezonie ich dominacja była widoczna od początku rozgrywek. Chociaż to zawodnicy z Lugano byli faworytami finałów, to doskonale zdawali sobie sprawę, jak groźni mogą być lozańczycy. Ich obawy okazały się słuszne, jednak to mistrzowie Szwajcarii lepiej wytrzymali tę wykańczającą rywalizację.

 

 

Sukces Marcina Wiki

 

Dla byłego reprezentanta Polski był to pierwszy sezon rozegrany w lidze szwajcarskiej. Przyjmujący ma już na swoim koncie tytuł mistrza Polski, który zdobył w 2004 roku z Jastrzębskim Węglem. Trzykrotnie został wicemistrzem kraju, co ciekawe, na drugim stopniu podium za każdym razem stawał z inną drużyną. Gracz pochodzący z Pucka ma na swoim koncie także jeden brązowy medal. Teraz do swojej bogatej kolekcji może dodać kolejny krążek, tym razem za zdobycie tytułu mistrza Szwajcarii.

 

 

 

Autor: Barbara Pośpiech

 

Źródło: www.cdt.ch/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY