Mistrzostwa Świata w Starych Jabłonkach: Holandia ze złotem!

Mistrzostwa Świata w Starych Jabłonkach: Holandia ze złotem!

445
0
PODZIEL SIĘ

Holandia okazała się „czarnym koniem” Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej rozgrywanych na Mazurach, w Starych Jabłonkach. Dość sporym zaskoczeniem jest brak medalu utytułowanej brazylijskiej pary – Alison Cerutti/Emanuel Rego, którzy dwa lata temu zdobyli złoto w Rzymie.

 

W pierwszym meczu półfinałowym spotkali się reprezentanci Holandii, Aleksander Brouwer i Robert Meeuwsen oraz Niemcy, Jonathan Erdmann i Kay Matysik. Obydwa sety tego meczu od początku były kontrolowane przez parę Brouwer/Meeuwsen. Jedynie w środkowej fazie drugiej partii duet z Niemiec próbował odrobić straty, jednak przewaga Holendrów była zbyt duża i to właśnie Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen mogli cieszyć się z awansu do finału.

Brouwer/Meeuwsen – Erdmann/Matysik  2:0 (21:13, 21:17)

 

 

 

W drugim pojedynku półfinałowym pomiędzy dwoma duetami brazylijskimi lepsi okazali się Ricardo Santos i Alvaro Filho, którzy pokonali Alisona Cerutti i Emanuela Rego. W pierwszym secie przewaga mniej doświadczonej pary była wyraźna, natomiast losy drugiej odsłony spotkania rozstrzygnęły się w zaciętej końcówce, w której więcej spokoju zachowali Ricardo Santos i Alvaro Filho.

 

 

Ricardo/Álvaro Filho – Alison/Emanuel  2:0 (21:14, 22:20)

 

 

 

W meczu o brąz spotkali się reprezentanci Niemiec i Brazylii. Po niespełna czterdziestu minutach kibice zgromadzeni na trybunach stadionu głównego w Starych Jabłonkach byli świadkami niespodzianki. Para Jonathan Erdmann/ Kay Matysik pokonała w dwóch setach Mistrzów Świata z Rzymu, Alisona Cerutti i Emanuela Rego.

 

Erdmann/Matysik – Alison/Emanuel  2:0 (21:17, 21:19)

 

 

 

Spotkanie finałowe również zakończyło się w dwóch setach. Dość niespodziewanie złote medale zawisły na szyjach reprezentantów Holandii, Roberta Meeuwsena i Alexandra Brouwera, którzy bez większych problemów pokonali brazylijską parę Ricardo Santos i Alvaro Filho. W obydwu odsłonach minimalnie lepsi okazywali się Holendrzy, którzy utrzymywali dystans punktowy nad Brazylijczykami.

 

 

Brouwer/Meeuwsen – Ricardo/Álvaro Filho  2:0 (21:18, 21:16)

 

 

 

Informacja własna

 

 

 

Olga Król

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY