Mistrzostwa Świata U-23: Już tylko jedna polska para walczy o medale

Mistrzostwa Świata U-23: Już tylko jedna polska para walczy o medale

316
0
PODZIEL SIĘ

W trzeciej rundzie fazy pucharowej mogliśmy zobaczyć dwie polskie pary – Macieja Kosiaka/Macieja Rudola oraz Bartosza Łosiaka/Michała Bryla. Niestety tylko pierwsza z wymienionych par awansowała do dalszej fazy rozgrywek.

 

Pierwsi na boisko wyszli Kosiak i Rudol, którzy w meczu ćwierćfinałowym spotkali się z łotewskim duetem Buivids/Reinis. Faworytami tego pojedynku byli Polacy, którzy idealnie wywiązali się z tej roli. Prezentowali oni zdecydowanie wyższy poziom sportowy niż ich rywale, o czym może świadczyć fakt, że premierowa odsłona tego spotkania zakończyła się wynikiem 21:18 na korzyść biało-czerwonych. W kolejnej partii było jeszcze lepiej, bowiem nasi reprezentanci wygrali ją 21:16 i całe spotkanie 2:0.

 

Buivids/Reinis – Kosiak/Rudol 0:2 (18:21, 16:21)

 

 

Już jutro o godzinie 11:00 na korcie centralnym Maciej Kosiak i Maciej Rudol zagrają w półfinale Mistrzostw Świata do lat 23. Ich rywalami będą Brazylijczycy.

 

 

 

 

W tym samym czasie na boisku numer dwa odbywał się drugi ćwierćfinałowy mecz z udziałem polskiego duetu. Bartosz Łosiak i Michał Bryl o prawo gry w półfinale walczyli z brazylijską parą Alliso/Guto Carvalhaes. Rozstawieni z numerem trzy Brazylijczycy od początku tego meczu narzucili Polakom swój styl gry. Nasi reprezentanci starali się przeciwstawić dobrze grającym rywalom, jednak nie potrafili oni znaleźć sposobu na dobrą grę przeciwników. Premierowa partia zakończyła się przy stanie 21:15 na korzyść brazylijskiej pary. Z kolei w kolejnym secie było już tylko gorzej, bowiem Polacy przegrali go 12:21 i cały mecz 0:2.

 

Tym samym Bartosz Łosiak i Michał Bryl zakończyli swój udział w Mistrzostwach Świata do lat 23 na piątym miejscu.

 

Łosiak/Bryl – Alliso/Guto Carvalhaes 0:2 (15:21, 12:21)

 

 

 

Autor: Izabela Piasecka

 

Źródło: Informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY