Mistrzostwa Świata U-21: Michał Bryl i Kacper Kujawiak ze złotem

428
0

Michał Bryl i Kacper Kujawiak na Mistrzostwach Świata do lat 21 nie mieli sobie równych. W Larnace dążyli od zwycięstwa do zwycięstwa, aż dobrnęli do finału, w którym pokonali swoich rywali z Rosji i stanęli na najwyższym stopniu podium tego turnieju.

Premierowa odsłona finałowego spotkania rozpoczęła się od wyrównanej gry punkt za punkt. Pierwsi znaczną przewagę osiągnęli Polacy, doprowadzając do stanu 6:3. Reprezentanci Polski stopniowo powiększali swoje prowadzenie. Przy stanie 8:3 na korzyść biało-czerwonych, Rosjanie zdecydowali się na wzięcie czasu, bowiem ich sytuacja nie wyglądała dobrze. Po przerwie w grze rosyjscy zawodnicy zaczęli odrabiać straty (7:9, 8:9), jednak na obowiązkową pauzę w secie oba duety schodziły przy wyniku 12:9 na korzyść Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka. Po czasie para Bryl/Kujawiak nadal utrzymywała swoje prowadzenie. Kolejne akcje pokazywały, że to właśnie młodzi Polacy są dzisiaj w lepszej dyspozycji. W samej końcówce meczu na tablicy wyników widniał stan 18:14 dla biało-czerwonych, którzy pewnie wygrali pierwszą odsłonę 21:16.

Drugi set tego spotkania rozpoczął się podobnie do wcześniejszej partii. Już po kilku akcjach duet z Polski miał pięć „oczek” przewagi (7:2). W tym momencie rosyjscy zawodnicy zdecydowali się na wzięcie czasu, który miał posłużyć zdekoncentrowaniu rywali i zadanie swoje spełnił, ponieważ Rosjanie odrobili część start (4:7). Biało-czerwoni stopniowo powiększali swoje prowadzenie (12:6). Na przerwie technicznej utrzymywał się wynik 13:8. Po obowiązkowej pauzie w grze przewaga Polaków powiększyła się do sześciu punktów (16:10). Mimo tego, że rosyjscy siatkarze próbowali odrobić straty, to byli oni bezsilni wobec skutecznej gry Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka (14:17). Końcówka spotkania należała do pary Bryl/Kujawiak, która wygrała drugiego seta 21:15 i cały mecz 2:0 i to na ich szyjach zawisły złote medale Mistrzostw Świata do lat 21.

Bryl/Kujawiak – Leshukov/Margiev 2:0 (21:16, 21:15)

Autor: Izabela Piasecka