Mistrzostwa Świata juniorów czas zacząć!

Mistrzostwa Świata juniorów czas zacząć!

748
0
PODZIEL SIĘ

Już niedługo rozpoczyna się kolejna wielka impreza siatkarska. 11 września zmagania o Mistrzostwo Świata rozpoczną juniorzy. Wszystko stanie się jasne w ciągu dziesięciu dni, gdyż finał turnieju rozgrywanego w Meksyku zaplanowany jest na 21 września i już wtedy okaże się, czy Polacy będą najlepsi również w kategorii juniorów.

 

16 zespołów, 4 grupy, jeden cel

 

Wszystkie szesnaście reprezentacji z różnych kontynentów, które zdołało zakwalifikować się do Mistrzostw Świata juniorów, zostało podzielonych na cztery grupy, a w każdej z nich znalazły się cztery zespoły. Do dalszej fazy rozgrywek awansują drużyny z dwóch czołowych miejsc każdej z nich, po czym zostaną przydzielone do grup E i F. Reprezentacje z miejsc niepremiowanych awansem, również zostaną rozdzielone na dwie grupy – G i H, by toczyć bój o miejsca 9-16. Przed turniejem jednak nikt nie myśli o tym, że będzie walczył o miejsce inne niż pierwsze.

 

 

 

Odświeżmy karty historii

 

Za kim przemawia historia rozgrywek Mistrzostw Świata Juniorów? Z ogromną przewagą w ilości zdobytych tytułów nad resztą stawki przewodzą Rosjanie i Brazylijczycy. Pierwsi z nich stanęli na najwyższym stopniu tej imprezy aż dziewięciokrotnie, za to drudzy czterokrotnie. Polacy mają na swoim koncie dwa zwycięstwa w latach 1997 i 2003, a po jednym triumfie przypadło reprezentacjom Bułgarii i Korei Południowej. Często na podium meldowali się również Włosi trzykrotnie drudzy, raz trzeci). Mistrzostwa Świata juniorów odbywały się w najdalszych zakątkach świata, zawitały w Ameryce Północnej, Południowej, Azji i Europie. Pierwsza edycja rozegrana została w Brazylii, Polska gospodarzem była raz, w roku 2001, biało-czerwoni uplasowali się w niej na dziewiątej lokacie. W tym roku oczy wszystkich kibiców skierowane będą na Meksyk.

 

Jak to będzie z tą Polską?

 

We wrześniu 2014 roku, po emocjonującym finale z Brazylią tytuł Mistrza Świata wywalczyła polska kadra A, prawie rok później 24 sierpnia, po raz pierwszy w historii dokonali tego kadeci. Przed Polakami kolejna szansa na niemały sukces polskiej siatkówki. Choć podopieczni Jakuba Bednaruka nie będą mieli łatwo, droga do sukcesu jest jedna – wygrać ze wszystkimi. W pierwszej fazie turnieju reprezentacja Polski juniorów zmierzy się z Argentyną, Rosją i Stanami Zjednoczonymi, czy pójdą w ślady kolegów, a Polska niepodważalnie stanie się potęgą siatkarską? Odpowiedź już niebawem.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY