Mistrzostwa Europy w Klagenfurcie: Fijałek/Prudel z brązowym medalem!

Mistrzostwa Europy w Klagenfurcie: Fijałek/Prudel z brązowym medalem!

367
0
PODZIEL SIĘ

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Europy w Klagenfurcie. Polacy w dwóch setach pokonali włoską parę Paolo Nicolai/Daniele Lupo.

 

 

 

 

Pierwszy set meczu półfinałowego przeciwko łotewskiej parze Janis Smedins/Aleksandrs Samoilovs  już od pierwszych piłek był niezwykle zacięty. Przez chwilę Polakom udało się osiągnąć dwupunktowe prowadzenie, a po przerwie technicznej powiększyć je do trzech  „oczek”. Konsekwentna gra Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla pozwoliła naszej parze spokojnie wygrać pierwszą odsłonę spotkania.

 

 

Druga partia meczu również była pełna długich wymian, a dwupunktowe prowadzenie Łotysze osiągnęli dopiero w środkowej fazie seta. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel starali się odpierać mocne ataki rywali, jednak reprezentanci Łotwy z każdą kolejną akcją prezentowali coraz wyższy poziom. Po przerwie technicznej Janis Smedins i Aleksandrs Samoilovs powiększyli przewagę nad naszą parą i wysoko wygrali drugą partię.

 

 

Tie-break pełen był długich wymian i ofiarnych obron, jednak na dwupunktowe prowadzenie wyszli Łotysze, którzy po przerwie technicznej powiększyli przewagę. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel starali się odrobić straty, jednak rywale okazali się za silni i naszym reprezentantom pozostała walka o brązowy medal.

 

 

Smedins J./Samoilovs – Fijałek/Prudel 2:1 (15:21; 21:13; 15:8)

 

 

 

W meczu o trzecie miejsce Polacy spotkali się z włoską parą Paolo Nicolai/Daniele Lupo. Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęli zawodnicy z Polski, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Mimo pełnej poświęcenia gry w obronie reprezentanci Italii nie byli w stanie obrobić strat i zagrozić dobrze grającej polskiej parze. W środkowej fazie seta Włosi zminimalizowali przewagę Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla, przez co losy seta rozstrzygnęły się w zaciętej końcówce, w której więcej spokoju zachowali reprezentanci Polski.

 

 

Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana i żadna ze stron nie była w stanie osiągnąć więcej niż jednopunktowej przewagi. Po błędach Włochów Polacy wyszli na prowadzenie, lecz również nasi reprezentanci nie ustrzegli się pomyłek i gra toczyła się punkt za punkt. W decydujących momentach seta minimalnie lepsi okazywali się Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy zajęli trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy w Klagenfurcie.

 

 

Fijałek/Prudel – Nicolai/Lupo 2:0 (22:20; 21:16)

 

 

 

 

Informacja własna

 

 

 

 

Olga Król

 

 

 

BRAK KOMENTARZY