Mistrzostwa Europy U-22: Dwa zwycięstwa i dwie porażki w pierwszym dniu

Mistrzostwa Europy U-22: Dwa zwycięstwa i dwie porażki w pierwszym dniu

532
0
PODZIEL SIĘ

W Mistrzostwach Europy do lat 22 Polskę reprezentują dwie pary – Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski oraz Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Para Kaszewiak/Paszkowski zanotowała dwie przegrane i jest już w trudnej sytuacji, natomiast duet Bryl/Kujawiak nie dał szans rywalom i wygrał obydwa swoje mecze. 

 

(Nie)łatwy start

 

Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski na początku zmagań nie mieli łatwego zadania, ponieważ ich rywalem była rozstawiona z numerem dwa w całym turnieju para z Norwegii. Młodzi reprezentanci Polski nie zamierzali jednak oddawać meczu bez walki i cały czas starali się przeciwstawić dobrze dysponowanym rywalom. Biało-czerwoni mieli problemy na początku premierowej odsłony tego spotkania, kiedy to ich rywale szybko wyszli na prowadzenie i nie pozwolili im odrobić straconych punktów. Mimo, że pierwszy set padł łupem graczy z Norwegii, to reprezentanci Polski nie spuścili głów i do kolejnej odsłony przystąpili o wiele bardziej zmotywowani. Niestety, same chęci nie wystarczyły, chociaż biało-czerwoni nawiązywali walkę z duetem Sørum/Sannarnes, to jednak ostatnie akcje tego seta i zarazem całego spotkania należały do graczy z Norwegii. Nie jest to jednak koniec turnieju dla Mateusza Paszkowskiego i Macieja Kaszewiaka, bo do rozegrania zostały im jeszcze dwa mecze grupowe.

 

Sørum/Sannarnes – Kaszewiak/Paszkowski 2:0 (21:12, 21:16)

 

 

 

Pewne zwycięstwo na początek

 

O wiele lepiej Mistrzostwa Europy U-22 rozpoczęli Michał Bryl i Kacper Kujawiak, którzy doświadczenia nabywają też w siatkówce seniorskiej. W pierwszym spotkaniu grupowym rywalami Polaków byli gracze z Austrii, duet Stranger/Kattner, który w turnieju rozstawiony jest z numerem trzydziestym. Reprezentanci Polski w żadnym z dwóch setów nie mieli problemów z wypracowaniem sobie zaliczki, już w pierwszych rozegranych akcjach. Michał Bryl i Kacper Kujawiak bez problemów dopisywali do swojego konta kolejne „oczka”, dzięki czemu ich przewaga stale się powiększała, pozwalając biało-czerwonym na spokojne prowadzenie gry. Austriacy nie mieli większych szans na odrobienie strat przy tak dobrze dysponowanych Polakach i musieli uznać ich wyższość, w pierwszym secie zdobywając czternaście punktów, a w drugim tylko dziesięć „oczek”.

 

Bryl/Kujawiak – Stranger/Kattner 2:0 (21:14, 21:10)

 

 

Trudno, coraz trudniej

 

Sytuacja Macieja Kaszewiaka i Mateusza Paszkowskiego robi się coraz trudniejsza. Reprezentanci Polski mają już na swoim koncie dwie porażki, obydwie poniesione w dwóch setach. W swoim drugim meczu Mistrzostw Europy do lat 22 biało-czerwoni ulegli duetowi z Turcji, Urlu/Mermer. Obydwie odsłony przebiegały pod dyktando Turków, którzy szybko zapewniali sobie zaliczkę nad graczami z Polski. Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski starali się dotrzymywać kroku rywalom i próbowali odrabiać straty, ale jednak okazało się to niemożliwe, przez co para Urlu/Mermer dzięki wysokiej przewadze spokojnie mogła kontynuować grę i rozstrzygnąć losy całego spotkania na swoją korzyść.

 

Urlu/Mermer – Kaszewiak/Paszkowski 2:0 (21:15, 21:14)

 

 

 

Drugi mecz, drugie zwycięstwo

 

Michał Bryl i Kacper Kujawiak w swoim drugim meczu Mistrzostw Europy do lat 22 zagrali z holenderską parą van der Ham/Penninga. Spotkanie należało do wyrównanych, a o losach poszczególnych setów decydowały wyrównane końcówki. Reprezentanci Polski nie pozwalali rywalom na zdominowanie przebiegu gry i cały czas kontrolowali wynik, chociaż Holendrzy niejednokrotnie starali się wyjść na wysokie prowadzenie, lecz były to nieskuteczne zabiegi. Biało-czerwoni lepiej wytrzymywali końcówki poszczególnych odsłon, dzięki czemu to oni wygrali całe spotkanie i zapisali na swoje konto drugie zwycięstwo.

 

Bryl/Kujawiak – van der Ham/Penninga 2:0 (21:18, 21:19)

 

 

 

Źródło: Informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY