Mistrzostwa Europy 2019 w czterech krajach

Mistrzostwa Europy 2019 w czterech krajach

244
0
PODZIEL SIĘ

Mistrzostwa Europy 2019 zostaną zorganizowane w czterech krajach: Francji, Słowenii, Holandii i Belgii. Turniej będzie rozgrywany w dniach 13-29 września 2019 roku. Na razie nie znamy jednak wszystkich miast-gospodarzy, które będą gościć najlepsze reprezentacje Starego Kontynentu walczące o tytuł mistrza. 

 

Cztery grupy, cztery kraje

 

Mistrzostwa Europy w 2019 zostaną zorganizowane w czterech państwach: Francji, Belgii, Holandii i Słowenii. Turniej będzie rozgrywany od 13 do 29 września, na kiedy zaplanowano mecz o złoty medal. Decyzja CEV, żeby tak duży turniej organizować w czterech krajach jest czymś zaskakującym i budzącym obawy, głównie przez wyzwania logistyczne i zmęczenie zawodników. Każdy z gospodarzy będzie miał zapewnioną kwalifikację i fazę grupową rozgrywał w swoim kraju. Do grup zostanie dolosowanych kolejnych pięć reprezentacji, które wywalczą sobie kwalifikację. Zespoły zajmujące pierwsze miejsca w grupach awansują bezpośrednio do ćwierćfinałów, a drużyny z drugiej i trzeciej lokaty będą walczyć w barażach.

 

Jak na razie pewne jest, że spotkania w Belgii rozgrywane będą w Brukseli i Antwerpii, która w tym roku gościła Ligę Światową i z jej organizacji wywiązała się bardzo dobrze. Miastem-gospodarzem w Słowenii będzie Lublana. Na razie nierozwiązana pozostaje kwestia pozostałych dwóch krajów. Chęć organizowania meczów we Francji zgłosił Paryż, Aix, Montpellier, Nantes, Toulouse oraz Angers, a na oficjalne informacje, gdzie będą rozgrywane spotkania mistrzostw Europy będziemy musieli poczekać. W Holandii akces o organizację złożyły władze Amsterdamu, Apeldoorn oraz Rotterdamu.

 

W kolejnej edycji mistrzostw Europy wystartuje 24 drużyn, a w każdym z czterech państw odbędzie się faza grupowa, w której weźmie udział po sześć zespołów. Grupa A będzie gościć we Francji, grupa B w Belgii, grupa C w Słowenii i grupa D w Holandii. W każdym kraju zostanie również rozegrane jedno spotkanie barażowe i jedno ćwierćfinałowe. Półfinały organizowane będą we Francji i Słowenii, a mecze o brązowy i złoty medal rozegrane zostaną we Francji. Na razie jednak nie wiadomo, jakie francuskie i holenderskie miasta otrzymają możliwość organizacji poszczególnych faz turnieju.

 

„Bardzo cieszymy się z możliwości organizacji mistrzostw Europy 2019, ponieważ długo czekaliśmy na ten turniej. Mam nadzieję, że we Francji będzie panowała wspaniała atmosfera” – powiedział kapitan Francuzów, Benjamin Toniutti.

 

 

 

Źródło: cev.lu/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY