Miguel Falasca odkrył karty przed Ligą Światową

Miguel Falasca odkrył karty przed Ligą Światową

192
0
PODZIEL SIĘ

Miguel Angel Falasca, który od zeszłego sezonu prowadzi reprezentację Czech podał szeroki skład kadry na sezon 2017. Wśród powołanych graczy nie zabrakło również zawodników na co dzień występujących w PlusLidze, Jana Hadravy z Indykpolu AZS-u Olsztyn i Adama Bartoša z BBTS-u Bielsko-Biała.

 

Zbudować nową siłę

 

W obecnym sezonie w reprezentacji Czech nie brakuje zawodników, którzy ogrywali się nie tylko w swoich ligach, ale również w Lidze Mistrzów. Pozwala to na zdobywanie wielu nowych doświadczeń, które zaprocentują w Lidze Światowej i innych rozgrywkach międzynarodowych. W składzie Czechów nie brakuje również akcentów z parkietów PlusLigi. Jednym z nich jest występujący w barwach Indykpolu AZS-u Olsztyn atakujący Jan Hadrava. Ma on za sobą świetny sezon w klubie z Warmii i Mazur, a wielu spotkaniach był znaczącą postacią. Drugim zawodnikiem jest Adam Bartoš, gracz BBTS-u Bielsko-Biała.

 

Większość zawodników, którzy zostali powołani do reprezentacji przez Miguela Angela Falasce, to gracze występujący w lidze czeskiej. Nie brakuje również i tych, którzy grają poza granicami swojego kraju. Ważnym punktem w kadrze prowadzonej przez Hiszpana jest na pewno Michal Finger. Obecnie jest on atakującym w niemieckim VfB Friedrieschafen, a jego drużyna znalazła się w finale rozgrywek o mistrzostwo Niemiec. W tej mieszance zawodników nie brakuje również doświadczonych graczy. Taką postacią jest między innymi Jakub Veselý, który występował już wcześniej w kadrze narodowej.

 

 

Są cele do zrealizowania

 

Reprezentacja Czech w tegorocznym sezonie będzie miała przed sobą ważne zadania. Najpierw podopiecznych Miguela Falasci czekają kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw świata, a następnie rozpoczną zmagania w Lidze Światowej, gdzie będą występowali w drugiej dywizji. Czesi również wezmą udział w mistrzostwach Europy, które organizowane są w Polsce. Będzie to z pewnością jedna z najważniejszych imprez dla tej reprezentacji.

 

 

Szeroki skład reprezentacji Czech:

 

Rozgrywający: Jakub Janouch, Filip Habr, Matyáš Démar

 

Atakujący: Michal Finger, Jan Hadrava, Michal Kriško, Filip Křestan

 

Przyjmujący: Petr Michálek, Jan Galabov, Adam Bartoš, Donovan Džavoronok, Marek Zmrhal, Petr Šulista

 

Środkowi: Aleš Holubec, Marek Beer, Vladimír Sobotka, Jan Pražák, Adam Zajíček, Jakub Veselý, Radek Mach

 

Libero: Martin Kryštof, Daniel Pfeffer, Václav Kopáček

 

 

 

Źródło: www.cvf.cz/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY