Michał Winiarski: „Turniej rozpoczęliśmy idealnie, ale musimy pamiętać, że to dopiero początek”

Michał Winiarski: „Turniej rozpoczęliśmy idealnie, ale musimy pamiętać, że to dopiero początek”

477
0
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się wielki Mecz Otwarcia, który zainaugurował tegoroczne Mistrzostwa Świata. Po niesamowitej Ceremonii Otwarcia, na boisku pojawiły się reprezentacje Polski oraz Serbii. Biało-czerwoni pokonali rywali 3:0 (25:19; 25:18; 25:18).

 

Spotkanie od samego początku zostało zdominowane przez Polaków. Podopieczni Stephane’a Antigi doskonale spisywali się w każdym elemencie, co przełożyło się na łatwe zwycięstwo 3:0. Na szczególną pochwałę zasługuje przyjmujący Mateusz Mika, który potrafił skończyć atak z każdej, nawet niewygodnej piłki, oraz rozgrywający Paweł Zagumny, dzięki któremu gra Polaków była niezwykle spójna oraz dynamiczna. Biało-czerwoni stoczyli już pierwszy pojedynek i niebawem przeniosą się do Wrocławia, gdzie rozegrają pozostałe spotkanie fazy grupowej. Przypomnijmy, że w I etapie turnieju podopieczni Stephane’a Antigi zmierzą się jeszcze z reprezentacją Australii, Wenezueli, Kamerunu oraz Argentyny.

 

Po wielkim Meczu Otwarcia odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział szkoleniowcy oraz kapitanowie obu reprezentacji. Poniżej prezentujemy ich wypowiedzi.

 

Dragan Stanković (kapitan reprezentacji Serbii): Na początku chciałbym pogratulować reprezentacji Polski zwycięstwa. Moim zdaniem popełniliśmy za dużo błędów własnych. Nasza zagrywka była za delikatna, natomiast przyjęcie nie było wystarczająco dobre. Nie wywarliśmy presji na Polsce. Mam nadzieję, że to był nasz najgorszy występ w tym turnieju i w kolejnych spotkaniach będzie lepiej.

 

Michał Winiarski (kapitan reprezentacji Polski): Gratuluję kolegom z zespołu, ponieważ presja, która ciążyła na nas przed meczem, była naprawdę ogromna. Turniej rozpoczęliśmy idealnie, ale musimy pamiętać, że to dopiero początek. Dzisiaj z pewnością będziemy świętować, ale zaraz po tym musimy zapomnieć o tym zwycięstwie i skupić się na kolejnych spotkaniach. Gra przed tak wspaniałą publicznością była niesamowitym doświadczeniem i muszę przyznać, że byliśmy zestresowani przed rozpoczęciem meczu. Jednak gdy zaczęliśmy się rozgrzewać, nasze emocje powróciły do normy. Poza tym, polski hymn narodowy w wykonaniu kibiców był naprawdę wspaniały.

 

Igor Kolaković (szkoleniowiec reprezentacji Serbii): Na początku chciałbym pogratulować mojemu koledze Stephane’owi Antidze i jego podopiecznym niesamowitego meczu. Mogę powiedzieć, że to był nasz najgorszy występ  od kiedy pamiętam, ale muszę dodać, że reprezentacja Polski grała idealnie, szczególnie w polu serwisowym. Ciężko jest powiedzieć coś nowego, odkrywczego, ale musimy zapomnieć o dzisiejszym meczy, ponieważ za trzy dni rozgrywamy kolejny mecz z Argentyną, która także nie należy do łatwych przeciwników.

 

Stephane Antiga (szkoleniowiec reprezentacji Polski): Mogło być naprawdę ciężko, dlatego cieszy mnie sposób, w jaki wygraliśmy to spotkanie. Dziś musieliśmy pokazać zgranie i udało nam się to. Trzeba przyznać, ze nie było łatwo dziś grać, chociażby ze względu na ogromną presję, nowe miejsce i towarzyszące temu okoliczności. Atmosfera na Stadionie Narodowym była wspaniała. Zdarzało mi się grać w różnych halach, ale dziś było to niesamowite przeżycie. Mam nadzieję, ż będzie już tylko lepiej. Ostatnie dni były bardzo spokojne, wiedzieliśmy, że jesteśmy w dobrej formie. Dla mnie pierwszym celem jest to, abyśmy wygrywali mecze, najchętniej za trzy punkty, ale mam nadzieję, że całą czternastka będzie miała szanse pograć, bo jest to bardzo długi turniej. Aby tak się stało muszę mieć do dyspozycji wszystkich zawodników.

 

 

 

Autor: Iwona Stach

 

Źródło: www.fivb.org/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY