Michał Szalacha nadal w Jastrzębskim Węglu

Michał Szalacha nadal w Jastrzębskim Węglu

15
0
PODZIEL SIĘ

Karuzela transferowa zaczęła nabierać tempa i po okresie zawieszenia rozmów kluby przystąpiły do budowy składów na kolejne rozgrywki. Dziś o przedłużeniu kontraktu z Michałem Szalachą poinformowali włodarze Jastrzębskiego Węgla. Środkowy na Śląsk przeniósł się w trakcie sezonu 2018/2019, kiedy to związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

 

 

Michał Szalacha jest jednym z wychowanków Asseco Resovi Rzeszów, skąd w 2014 roku przeniósł się do drużyny AGH Kraków. Natomiast w PlusLidze środkowy zadebiutował w sezonie 2015/2016 kiedy to reprezentował barwy ówczesnego AZS-u Częstochowa. W drużynie spod Jasnej Góry Michał Szalacha spędził dwa sezony, a w kolejnych latach reprezentował zespół z Bydgoszczy. Jeszcze w trakcie rozgrywek 2018/2019 Michał Szalacha przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla, kiedy w trakcie fazy play-off zastąpił kontuzjowanego Grzegorza Kosoka. Warto dodać, że w poprzednim sezonie reprezentacyjnym środkowego do kadry narodowej powołał Vital Heynen, jednak z powodu kontuzji Michał Szalacha nie miał zbyt wielu szans na grę w biało-czerwonych barwach. Sezon 2019/2020 jastrzębianie zakończyli na czwartym miejscu, a Michał Szalacha wystąpił w dziewięciu spotkaniach PlusLigi. Pomimo małego czasu spędzonego na boisku siatkarz zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem, który w nadchodzącym sezonie ponownie będzie chciał walczyć o najwyższe cele. Rozgrywki 2020/2021 będą wypełnieniem dwuletniego kontraktu jaki Michał Szalacha podpisał przed minionym sezonem. „My jako Klub również dostrzegliśmy spore umiejętności u tego zawodnika i w końcówce sezonu 2018/19 pozyskaliśmy go jako transfer medyczny za Grzegorza Kosoka. Wówczas, w meczach o brązowy medal, Michał pokazał się z bardzo dobrej strony. Po tamtym sezonie związaliśmy się z tym zawodnikiem na kolejne dwa lata i w ramach tej umowy kontynuujemy współpracę. W nadchodzących rozgrywkach formacja środkowych będzie u nas w całości złożona z polskich zawodników i wierzę, że Michał Szalacha będzie stanowił jej ważne ogniwo” – mówi Adam Gorol.

 

 

Michał Szalacha to kolejny zawodnik, który zdecydował się pozostać w drużynie ze Śląska. Wcześniej kontrakty przedłużyli Lukas Kampa, Jakub Popiwczak, Jakub Bucki, Jurij Gladyr. Natomiast z zespołem pożegnał się Dawid Konarski i w dalszym ciągu nie wiadomo, kto zastąpi mistrza świata na pozycji atakującego.

 

 

 

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY