Michal Masny wzmocnieniem Aluronu Virtu Warty Zawiercie

Michal Masny wzmocnieniem Aluronu Virtu Warty Zawiercie

192
0
PODZIEL SIĘ

Aluron Virtu Warta Zawiercie sezon 2017/2018 zakończyła na dziewiątym miejscu, które można uznać za sukces, ale aspiracje klubu są wyższe i drużynę czekają duże zmiany kadrowe. Wiadomo już, że w nadchodzących rozgrywkach zespół poprowadzi Mark Lebedew, a jednym z zawodników, którzy zasilą szeregi zawierciańskiej drużyny jest Michał Masny.

 

W PlusLidze od lat

 

Michal Masny na początku swojej kariery występował w drużynach grających w lidze słowackiej między innymi w zespole Stavbáru Žiliny. W 2002 roku jednak przeniósł się do austriackiego Hypo Tirolu Innsbruck, z którym na zakończenie sezonu 2002/2003 wywalczył srebrny medal mistrzostw Austrii. Austriacka przygoda nie trwała długo i od 2003 rozgrywający występował w barwach czeskiego Chance Odolena Voda, gdzie zdobył złoty medal. Po dwóch latach spędzonych w Klednie Michal Masny podpisał kontrakt z innym czeskim klubem – VK Ferram Opava. Swoją przygodę z polską ekstraklasą słowacki rozgrywający rozpoczął w sezonie 2007/2008, kiedy występował w Płomieniu Sosnowiec. W późniejszych latach zawodnik w dalszym ciągu związany był z PlusLigą i występował w Kędzierzynie-Koźlu czy w Bydgoszczy. W 2013 Słowak związał się z Jastrzębskim Węglem, z którym sięgnął po brąz mistrzostw Polski oraz Ligi Mistrzów. W sezonie 2016/2017 Michal Masny występował w ówczesnym Lotosie Treflu Gdańsk, by w minionym trafić do zespołu z Lubina, gdzie stanowił o sile rozegrania. W rozgrywkach 2017/2018 wystąpił we wszystkich trzydziestu jeden spotkaniach, jakie rozegrało Cuprum Lubin. Po zakończeniu zmagań rozgrywający rozstał się z lubińskim klubem, ale poszukiwania nowego zespołu nie trwały długo i w nadchodzącym sezonie Michal Masny wystąpi w drużynie Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

 

 

Miejsce w pierwszej szóstce

 

Po zakończonym sezonie zmiany kadrowe docierają również do Zawiercia. Na razie jednak nie wiadomo, jak zespół zmieni się w porównaniu do zakończonego sezonu, ponieważ nowy szkoleniowiec dopiero zaczyna budować skład. Ściągnięcie do Zawiercia Michala Masnego jest kolejnym wzmocnieniem drużyny. Mark Lebedew za cel w sezonie 2018/2019 stawia poprawę rezultatu z ostatnich rozgrywek oraz walkę w fazie play-off. Kto jeszcze zasili szeregi zawierciańskiego zespołu z pewnością dowiemy się niedługo.

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY