Michał Makowski i Sebastian Sobczak triumfatorami Plaży Gotyku 2014

448
0

Wszystko co dobre szybko się kończy…Właśnie tak, w kilku słowach można opisać zakończoną dziś Plażę Gotyku 2014. Za nami 11 dni wypełnionych siatkówką plażową w najlepszym wydaniu. Ostatnim akordem było wyłonienie zwycięzców Grand Prix Mężczyzn. Triumfowali Michał Makowski i Sebastian Sobczak, którzy pokonali w finale Damiana Wojtasika i Jarosława Lecha 2:0 (13;14).

Ostatnia niedziela Plaży Gotyku na długo zapisze się w pamięci kibiców. Zacięte półfinały były przedsmakiem zbliżających się emocji. Na boisku nr 1 zmierzyli się ze sobą Dominik Witczak i Maciej Kosiak oraz Damian Wojtasik i Jarosław Lech. Zwycięzca ubiegłorocznego turnieju, wraz z nowym partnerem wygrał pierwszy set, jednak w kolejnych dwóch, nieco lepiej spisywali się rywale. Po wyrównanym tie-breaku i efektownych blokach, awans zapewnili sobie Wojtasik i Lech. W drugim półfinale Michał Makowski i Sebastian Sobczak pokonali Jędrzeja Brożyniaka i Bartłomieja Dzikowicza 2:0 (18;18).

Mecz o trzecie miejsce rozpoczął się od wyraźnego prowadzenia pary Witczak/Kosiak. Precyzyjny serwis, mocne ataki – to wszystko sprawiło, że pierwszego seta ubiegłoroczny triumfator z nowym partnerem pewnie wygrał 21:9. Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz popełniali dużo błędów, dlatego nawet na moment nie zbliżyli się do zwycięzców pierwszej partii. Na początku drugiej odsłony blokiem, a za chwilę asem serwisowym popisał się Dominik Witczak, dzięki czemu wraz z partnerem odskoczył rywalom na dwa punkty. Brożyniak i Dzikowicz nie mieli jednak zamiaru się poddawać i na przerwę techniczną schodzili przy jednopunktowym prowadzeniu 11:10. Końcówkę perfekcyjnie rozegrali Witczak i Kosiak i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w drugim secie i w całym meczu, zajmując tym samym trzecie miejsce w Grand Prix Mężczyzn. – Pozostał niedosyt, zwłaszcza po takim meczu półfinałowym jak nam się przydarzył. Graliśmy bardzo nierówno. Spokojnie zwyciężyliśmy w pierwszym secie, ale w drugim nasza gra się posypała. Mieliśmy troszeczkę problemów z wystawianiem. Przegraliśmy przez naszą niekonsekwencję. Tak praktycznie to jedna piłka zadecydowała o naszej porażce. Szybko wyciągnęliśmy wnioski z tej porażki i spokojnie zagraliśmy mecz o trzecie miejsce. Tam już dobrze funkcjonowała nasza zagrywka. Maciek dobrze ustawiał się w obronie i kończył ważne kontry. Wypracowaliśmy sobie duża przewagę i to wystarczyło – podsumowali po meczu Dominik Witczak i Maciej Kosiak.

Tuż po godzinie 13 rozpoczęło się to, na co czekali kibice. Najważniejszemu meczowi Plaży Gotyku 2014 towarzyszyła najwyższa temperatura. Spotkanie fenomenalnie rozpoczęła para Makowski/Sobczak, która szybko objęła wysokie prowadzenie. Pewna i skuteczna gra przełożyła się na jej zwycięstwo w tej partii 21:13. Wojtasik i Lech nie radzili sobie z mocnym serwisem rywali. W drugim secie powtórzył się scenariusz z pierwszej odsłony. Makowski i Sobczak raz za razem popisywali się skutecznymi atakami, a ich rywale coraz bardziej opadali z sił. Zwycięzcy pierwszego seta konsekwentnie budowali przewagę i na przerwę techniczną schodzili przy wysokim prowadzeniu 14:7. Z każdą kolejną piłką Michał Makowski i Sebastian Sobczak zmierzali po pewnie zwycięstwo w tym meczu oraz w Grand Prix Mężczyzn. Spotkanie efektownym blokiem zakończył Makowski. – O dziwo ten mecz finałowy okazał się najłatwiejszy. Wcześniej spotkaliśmy się z tą parą w ćwierćfinale, ale mieliśmy zdecydowanie cięższą przeprawę, bo wygraliśmy dopiero w tie-breaku. Na pewno chcieliśmy wykorzystać to, że mieliśmy jeden mecz w nogach mniej. Miało to wpływ, ale rywale naprawdę walczyli. Mogło się wydawać, że było to łatwe zwycięstwo, bo grali pod nasze dyktando – podsumowali finał Michał Makowski i Sebastian Sobczak.