Michał Kubiak zagra w finale ligi chińskiej

Michał Kubiak zagra w finale ligi chińskiej

187
0
PODZIEL SIĘ

Michał Kubiak zagra w finale ligi chińskiej. Będzie on reprezentował barwy zespołu z Pekinu. Polski przyjmujący dołączy do Beijing Volleyball w miejsce Gordona Perrina i pomoże Kevinovi Tillie w walce o mistrzostwo kraju, ale jego przygoda z ligą chińską nie będzie trwała długo. Polak po finale wróci bowiem do Japonii, by z Panasonic Panthers wystąpić w Kurowashiki Cup. 

 

Michał Kubiak od dwóch sezonów z powodzeniem występuje w lidze japońskiej, gdzie ma zamiar spędzić również rozgrywki 2018/2019. Miniony sezon ligowy był dla niego wyjątkowo udany. Siatkarze Panasonic Panthers wywalczyli bowiem mistrzostwo Japonii, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Po zakończeniu rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny kraju, Kubiak zdecydował się na podpisanie umowy z chińskim zespołem z Pekinu, który 1 kwietnia rozpocznie rywalizację o mistrzostwo. Doświadczony Polak po chwili odpoczynku dołączył do Kevina Tillie, który występuje w klubie Beijing Volleyball i pomoże im w walce o mistrzostwo Chin.

 

Beijing Volleyball zapewniło sobie awans do finału w trzech spotkaniach, pokonując drużynę z Baiy. Teraz, na czas spotkań finałowych w zespole z Perkinu zachodzą zmiany personalne. Z klubem pożegnał się John Gordon Perrin, który nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, a w jego miejsce został zakontraktowany Michał Kubiak. W walce o mistrzostwo Chin rywalem klubu Tillie i Kubiaka będzie zespół Facundo Conte i Juliena Lyneela.

 

Do tej pory w lidze chińskiej z zawodników tych dwóch klubów najlepiej zaprezentował się Kevin Tillie, który zdobył 280 punktów dla zespołu Beijing Volleyball. Niewiele, bo tylko o dziesięć mniej miał Facundo Conte, gracz Shanghai Volleyball. Wysoko w rankingu najlepiej punktujących jest również Julien Lyneel z dorobkiem 247 „oczek”. Lyneel i Conte są także w czołówce najlepiej broniących graczy.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY