Michał Kędzierski wraca do Radomia

Michał Kędzierski wraca do Radomia

34
0
PODZIEL SIĘ

Michał Kędzierski po dwóch latach powraca do Radomia. Rozgrywający minione rozgrywki spędził we włoskiej Serie A, gdzie bronił barw zespołu Argos Volley Sora, z którym zajął dziewiątą lokatę w rozgrywkach o mistrzostwo kraju. O miejsce w wyjściowym składzie Cerradu Czarnych Radom Kędzierski rywalizował będzie z Dejanem Vinčićem. 

 

Powrót do ojczyzny

 

Michał Kędzierski pierwsze kroki w PlusLidze stawiał w zespole Cerrad Czarnych Radom w sezonie 2013/2014, gdzie pozostał także na kolejne rozgrywki (2014/2015). Następnym miejscem na siatkarskiej mapie Michała Kędzierskiego były Kielce, do których został wypożyczony. W sezonie 2015/2016 występował w barwach tamtejszego Effectora, w którym pełnił rolę pierwszego rozgrywającego. Po roku powrócił jednak do ekipy z Radomia, gdzie znalazł uznanie w oczach trenera i wybiegał na boisko jako podstawowy rozgrywający. W sezonie 2017/2018 zasilił szeregi swojego macierzystego klubu, Asseco Resovii Rzeszów, tworząc duet na rozegraniu z Lukašem Tichačkiem. Po nieudanym sezonie w barwach klubu z Podkarpacia Kędzierski podjął decyzję o wyjeździe za granicę. Przyjął ofertę włoskiego Agros Volley Sora, z którym zajął dziewiąte miejsce we włoskiej Serie A. Po zakończonych rozgrywkach Kędzierski zdecydował się na kolejny powrót do radomskiego klubu, z którym podpisał dwuletnią umowę.

 

 

Niewiele zmian 

 

Wcześniej na przedłużenie umowy z radomskim klubie zdecydował się doświadczony słoweński rozgrywający, Dejan Vinčić. Nowy kontrakt z zespołem podpisał również Alen Pajenk, który dołączył do zespołu przed rozgrywkami 2018/2019 i rozegrał dla Cerrad Czarnych 30. spotkań, zdobywając 217 punktów. „Cieszymy się z dalszej współpracy z Alenem. Ostatni sezon pokazał jego dużą wartość sportową oraz doświadczenie, które zdobył przez wszystkie swoje lata kariery” – mówił Wojciech Stępień, prezes klubu WKS Czarni Radom S.A. Od sezonu 2019/2020 dojdzie do roszady w sztabie trenerskim drużyny Cerrad Czarnych Radom. Pierwszym szkoleniowcem na kolejne rozgrywki pozostanie Robert Prygiel, który przedłużył swoją umowę z klubem z Radomia. Asystentem będzie natomiast trener Dmitry Skoryy, który w ostatnich latach związany był z zespołem Ślepska Suwałki. Swoje swoje umowy wcześniej przedłużyli pozostali członkowie sztabu drużyny Cerrad Czarnych Radom. W zespole Wojskowych pozostają fizjoterapeutka Aleksandra Skalska, trener przygotowania motorycznego Kuba Szyszka oraz statystyk Krzysztof Michalski.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: www.wksczarni.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY