Trzy przedłużenia kontraktów i nowy rozgrywający w Szczecinie

Trzy przedłużenia kontraktów i nowy rozgrywający w Szczecinie

176
0
PODZIEL SIĘ

W klubie ze Szczecina zaszły spore zmiany organizacyjne, niezmienne jednak pozostaje to, że w kolejnym sezonie zespół prowadził będzie Michał Gogol. Oprócz szkoleniowca w Stoczni Szczecin pozostaną również dwaj zawodnicy: Marcin Wika oraz Adrian Mihułka. Do drużyny dołączy za to doświadczony rozgrywający Lukáš Ticháček.

 

Kolejny rok w Szczecinie 

 

Michał Gogol objął funkcję pierwszego trenera w Espadonie Szczecin w połowie grudnia 2016 roku, kiedy z pełnienia tej roli zrezygnował Milan Simojlović. Młody polski szkoleniowiec doskonale spisał się w nowej roli i zyskał zaufanie włodarzy, co skutkowało przedłużeniem umowy na rozgrywki 2017/2018. W tym roku klub ze Szczecina zmagał się ze sporymi problemami zdrowotnymi, przez co trener musi radzić sobie nie mając do dyspozycji pełnego składu, ale mimo to zespół utrzymał się w lidze. „Zespół nadal prowadził będzie Michał Mieszko Gogol i to jego zadaniem będzie skompletowanie odpowiedniej kadry i zawodników na nowy sezon. Te zmiany w budżecie nie sprawią, że od razu zaczniemy być się o medale mistrzostw Polski, ale wierzę, że miejsca 6-8 czy 6-10 są jak najbardziej realne. Rozmowy trwały kilka miesięcy, ale bardzo cieszymy się, że doszło do ich pomyślnego zakończenia. Teraz pozostaje mi tylko zaprosić kibiców do Netto Areny, ponieważ już w najbliższy piątek będzie można po raz pierwszy zobaczyć zespół Stoczni Szczecin w PlusLidze” – mówił Paweł Adamczak, prezes klubu.

 

Zobacz co pisaliśmy o zmianach w szczecińskim klubie

 

 

Umowy ze Stocznią Szczecin przedłużyli Marcin Wika oraz Adrian Mihułka, czyli zawodnicy, którzy grali w barwach zachodniopomorskiego zespołu przez dwa ostatnie sezony. Obaj gracze regularnie wychodzili na parkiet w pierwszej szóstce i przez te lata stanowili o sile szczecińskiego zespołu.

 

W drużynie pojawi się też zupełnie nowy zawodnik – Lukáš Ticháček. Czech gra na pozycji rozgrywającego, a ostatnie lata (od 2011 r.) był związany z Asseco Resovią Rzeszów, w barwach której święcił wiele sukcesów, w tym między innymi trzy mistrzostwa kraju (2012, 2013, 2015). Mierzący 193 cm wzrostu siatkarz wcześniej reprezentował czeski VK Dukla Liberec oraz niemiecki klub VFB Friedrichshafen, z którymi także zdobywał prestiżowe medale (w tym również złoto za wygranie Ligi Mistrzów w roku 2007).

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY