Michał Filip nadal w Cerrad Czarnych Radom

Michał Filip nadal w Cerrad Czarnych Radom

45
0
PODZIEL SIĘ

Władze Cerradu Czarnych Radom cały czas budują skład na kolejne rozgrywki ligowe. Dziś poinformowały o pozostaniu w zespole Michała Filipa. Atakujący będzie reprezentował klub, z którym w minionym sezonie zajął piąte miejsce, przez następne rozgrywki. Dla siatkarza będzie to trzeci sezon w radomskim zespole. 

 

Trzeci rok w Radomiu

 

Michał Filip do drużyny Cerradu Czarnych Radom dołączył przed sezonem 2017/2018. Do Radomia przeniósł się po trzech latach spędzonych w barwach ówczesnego AZS-u Politechnika Warszawska (2014-2017), gdzie występował na zasadzie wypożyczenia z Asseco Resovii Rzeszów. Z rzeszowskim klubem zaś związany był od sezonu 2012/2013. Po dołączeniu do zespołu prowadzonego przez trenera Roberta Prygla prezentował się z dobrej strony, jednak pierwszy sezon (2017/2018) okazał się dla niego krótki. W wyjazdowym meczu dwunastej kolejki PlusLigi przeciwko ekipie Cuprum Lubin doznał kontuzji stopy. Jak się okazało, doszło do złamania kości śródstopia i siatkarz pauzował przez kilkanaście tygodni. Do gry wrócił dopiero pod koniec sezonu. W ostatnich rozgrywkach (2018/2019) o miejsce w składzie walczył z Maksimem Zhigalovem, co w radomskim zespole wzmocniło rywalizację na tej pozycji. Zagrał łącznie w dwudziestu pięciu spotkaniach, w tym w osiemdziesięciu pięciu setach, w których zdobył w sumie dwieście dziewięćdziesiąt cztery punkty, a to z kolei dało mu dwudzieste pierwsze miejsce w rankingu najlepiej punktujących graczy (ex aequo z Bartłomiejem Lipińskim – przyp. red.). Odebrał także trzy statuetki dla najlepszego gracza meczu. Teraz czas na kolejne wyzwania w radomskim klubie. W minionym sezonie Cerrad Czarni Radom zajęli ostatecznie piąte miejsce, pokonując w rywalizacji o tę lokatę ekipę PGE Skry Bełchatów. W przyszłym sezonie radomianie ponownie będą chcieli walczyć o jak najwyższe cele, a pomagać im w tym będzie wspomniany atakujący.

 

 

Kompletowanie w toku

 

Po ostatnich rozgrywkach z zespołem pożegnało się sześciu graczy. Do tej pory włodarze klubu z Radomia pozyskali Michała Kędzierskiego, Karola Butryna, zaś w tym tygodniu Mateusza Masłowskiego, o czym pisaliśmy TUTAJ. Oprócz Michała Filipa na pozostanie w Radomiu zdecydowali się także Alen Pajenk i Dejan Vinčić.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.wksczarni.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY