Michał Filip i Bartosz Krzysiek zagrają w lidze koreańskiej

Michał Filip i Bartosz Krzysiek zagrają w lidze koreańskiej

41
0
PODZIEL SIĘ

Poznaliśmy listę zawodników, którzy zostali wybrani do gry w lidze koreańskiej. Wśród siedmiu szczęśliwców znalazło się dwóch Polaków – Michał Filip, który zagra w OK Savingbank Rush&Cash oraz Bartosz Krzysiek, który reprezentował będzie barwy Samsung Bluefangs. W Korei Południowej zagra także znany z występów w PlusLidze Alexandre Ferreira.

 

Nabór do ligi koreańskiej co roku cieszy się dużą popularnością wśród zawodników, który do gry o mistrzostwo Korei Południowej przede wszystkim przyciąga wysokość kontraktu. Tamtejsze klub oferują bowiem trzysta tysięcy dolarów za sezon. Siatkarz, który przedłużył kontrakt z drużyną dostanie z kolei 350 tysięcy dolarów. W tym roku o angaż w do ligi koreańskiej starało się siedemdziesięciu zagranicznych siatkarzy. 7 maja lista chętnych została zredukowana do czterdziesty siedmiu. Spośród tego grona dokonano ostatecznego wyboru. Każdy z siedmiu klubów mógł wybrać jednego obcokrajowca, który w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował jego barwy. W rzeczywistości liczna miejsc została jednak ograniczona do pięciu, ponieważ swoje kontrakty z obecnymi zespołami przedłużyli Andres Villena (Korean Air Jumbos) oraz Daudi Okello (Hyundai Capital Skywalkers).

 

O prawo gry w koreańskich rozgrywkach starało się trzech Polaków: Dawid Konarski, Michał Filip oraz Bartosz Krzysiek, a także tacy zawodnicy jak: Arpad Baroti, który ostatni sezon spędził w Grupie Azoty ZAKSIE kędzierzyn-Koźle, Mitja Gasparini, Amir Ghafour, Maurice Torres czy Christian Fromm znany w Polsce z występów w Jastrzębskim Węglu. Dwóch polskich siatkarzy zostało wybranych do drużyn. Michał Filip reprezentował będzie barwy zespołu OK Savingbank Rush&Cash, a Bartosz Krzysiek, który miniony sezon spędził w Stali Nysa, związał się z drużyną Samsung Bluefangs. Żaden z klubów nie zdecydował się natomiast na współpracę z Konarskim, który nadal szuka nowego pracodawcy. Wśród zawodników, którzy znaleźli zatrudnienie w Korei Południowej znaleźli się także Kyle Russell oraz Alexandre Fereira, który dwa ostatnie sezonu spędził w PlusLidze, reprezentując zespół z Zawiercia.

 

 

Pełna lista zawodników wybranych do gry w lidze koreańskiej:

Hyundai Capital Skywalkers – Daudi Okello (przedłużył kontrakt)
Korean Air Jumbos – Andres Villena (przedłużył kontrakt)
OK Savingbank Rush&Cash – Michał Filip
Samsung Bluefangs – Bartosz Krzysiek
Suwon Kepco Vixtorm – Kyle Russell
KB Insurance Stars – Noumory Keita
Wooricard Wibee – Alexandre Ferreira

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY