MHJW: Rosjanie udanie inaugurują turniej

90
0

W pierwszym spotkaniu XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Rosji zmierzyła się z brązowymi medalistami tegorocznej edycji Ligi Światowej. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi byli w stanie zwyciężyć jedynie w trzecim secie, w pozostałych lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali mecz w czterech partiach.

Mecz rozpoczęli Kanadyjczycy od zagrywki Tylera Sandersa i to podopieczni trenera Stephane’a Antigi zapisali pierwszą akcję na swoją korzyść (1:0). Rosjanie odrobili stracony punkt, nawiązując zaciętą walkę ze swoim przeciwnikiem. Jeszcze przed pierwszą przerwa techniczną Kanadyjczycy osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (7:5) i z taką różnicą punktową prowadzili na obowiązkowej pauzie w grze po błędzie Sergeya Grankina w polu zagrywki. Po powrocie na boisko siatkarze z Ameryki Północnej utrzymywali swoją przewagę, choć Rosjanie próbowali odrabiać straty. Skuteczny blok rosyjskiej drużyny doprowadził do remisu (9:9). Kibice w dalszym ciągu obserwowali wyrównany i emocjonujący fragment gry. Na drugim czasie techniczny dwupunktową przewagę objęli siatkarze z Rosji (16:14). W decydującym fragmencie inauguracyjnej odsłony Rosjanie powiększali swój dorobek punktowy, wykorzystując słabszy moment gry rywali, choć Kanadyjczycy próbowali doprowadzić do remisu. Ostatecznie z wygranej w pierwszym secie mogli się cieszyć Rosjanie (25:23).

Drugi set rozpoczął się punktowym blokiem Kanadyjczyków (1:0). Między zespołami ponownie już od początku nawiązała się wyrównana walka. Rosjanie objęli dwupunktowe prowadzenie (5:3) i to oni prowadzili także na pierwszej przerwie technicznej (8:5). Po powrocie na boisko Rosjanie utrzymywali swoją przewagę, choć Kanadyjczycy próbowali odrobić straty. Kolejny punkt na korzyść rosyjskiej drużyny zmusił trenera Stephane’a Antigę do prośby o czas dla swoich graczy (12:8). Ta interwencja nie zdała się jednak na nic. Rosjanie nie zwalniali tempa i to oni prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:12). W końcowej fazie drugiej odsłony Rosjanie nie wypuszczali z rąk swojej przewagi. Kanadyjczycy zdołali jednak obronić piłkę setową końcówka toczyła się na przewagi. Ostatecznie ze zwycięstwa w drugim secie mogli się cieszyć (29:27).

Trzecia partia została zainaugurowana dwupunktowym prowadzeniem Rosjan (2:0). Kanadyjczycy odrobili straty, nawiązując z przeciwnikami zaciętą walkę. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną Rosjanie osiągnęli dwupunktową przewagę (7:5) i z taka różnicą punktową prowadzili na obowiązkowej pauzie w grze (8:6). Po powrocie na boisko między zespołami trwała wymiana uderzeń. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi zdołali doprowadzić do remisu (9:9), a to nawiązało walkę punkt za punkt, dostarczając kibicom wielu emocji. Na drugim czasie technicznym minimalnie prowadzili Kanadyjczycy (16:15). W decydującej fazie trzeciej odsłony między drużynami nadal trwała wyrównana walka. Ostatecznie ze zwycięstwa w trzecim secie mogli cieszyć się Kanadyjczycy (25:22).

Czwarty set został zainaugurowany wymianą uderzeń po obu stronach siatki. Rosjanie zdołali odskoczyć na dwupunktowe prowadzenie (3:1), lecz Kanadyjczycy nie tracili z nimi kontaktu, doprowadzając do remisu (3:3). Drużyny już od pierwszych piłek nawiązały miedzy sobą wyrównaną i emocjonującą walkę. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziła reprezentacja Rosji (8:6). Po wznowieniu gry siatkarze z Rosji powiększali swoją zdobycz punktową. Kolejne oczko na korzyść Sbornej zmusiło trenera Stephane’a Antigę do prośby o czas dla swoich graczy (10:6). Ta interwencja nie zdała się na nic, gdyż na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu prowadził zespół z Rosji (16:8). W decydującym fragmencie seta Rosjanie nie wypuścili z rąk swojej przewagi i to oni mogli świętować zwycięstwo zarówno w tej partii jak i w całym meczu (25:17).

Kanada – Rosja 1:3 (23:25, 27:29, 25:22: 17:25)

Kanada: Tyler Sanders, Jason Derocco, Sharone Vernon, Daniel Jansen Vandoorn, Ryley Barnes, Graham Vigrass, Blair Bann (libero), Bryan Doquette (libero) oraz Steven Marshall, Nicholas Hoag, Lucas Van Berkel

Rosja: Artem Volvich, Sergey Grankin, Dmitrii Volkov, Alexander Markin, Maxim Mikhailov, Ilyas Kurkaev, Roman Martynyuk (libero), Valentin Gobuev (libero) oraz Egor Feoktistov, Yury Berezhko