MHJW: Polacy wygrywają po trzech setach

53
0

Reprezentacja Polski w drugim dniu zmagań w ramach XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zmierzyła się z kadrą Kanady. Pojedynek, który od początku dostarczył kibicom wielu emocji i mnóstwa efektownych wymian, rozstrzygnęli na swoją korzyść reprezentanci Polski.

Mecz rozpoczęli Polacy od zagrywki Bartosza Kurka, a pierwszą akcję z przechodzącej piłki zakończył Dawid Konarski (1:0). Nieczyste odbicie Michała Kubiaka doprowadziło do remisu. Punktowa zagrywka Bartłomieja Lemańskiego dała biało-czerwonym dwupunktową przewagę (3:1). As serwisowy Dawida Konarskiego zmusił trenera Stephane’a Antigę do prośby o czas dla swoich siatkarzy (6:2), jednaka interwencja nie zdała się na nic, gdyż na pierwszej przerwie technicznej w dalszym ciągu prowadziła reprezentacja Polski (8:3). Po powrocie na boisko mistrzowie świata utrzymywali swoją przewagę, choć Kanadyjczycy walczyli o zniwelowanie strat. As serwisowy Daniela Jansena Vernoona, a następnie skuteczny atak Lucasa Van Berkela zminimalizowały przewagę biało-czerwonych, na co od razu zareagował trener Ferdinando De Giorgi, wykorzystując czas dla swoich graczy (9:10). Między zespołami trwała wyrównana walka, lecz na minimalnej przewadze utrzymywali się gospodarze turnieju. Jeszcze przed drugim czasem technicznym Kanadyjczycy doprowadzili do remisu (14:14), a na nim minimalnie prowadzili Polacy (16:15). W decydującym fragmencie inauguracyjnej odsłony kibice w dalszym ciągu mogli obserwować zaciętą i emocjonującą walkę, w której nie brakowało efektownych wymian. Wyrównaną i emocjonującą końcówkę graną na przewagi rozstrzygnęli na swoją korzyść Polacy (36:34).

Druga partia została zainaugurowana wymianą uderzeń między drużynami. Kibice od początku mogli obserwować emocjonującą walkę. Skuteczny blok Nicholasa Hoaga dał Kanadyjczykom dwupunktowe prowadzenie (4:2). Kolejny punkt na korzyść gości zmusił trenera Ferdinando de Giorgi’ego do prośby o czas dla swoich siatkarzy (5:2), jednak na pierwszej przerwie technicznej w dalszym ciągu prowadzili siatkarze z Kanady (8:4). Po wznowieniu gry biało-czerwoni rozpoczęli odrabianie strat, łapiąc kontakt z rywalem (10:11). Taki obrót spraw zmusił trenera Stephane’a Antigę do prośby o czas dla swoich siatkarzy. Punktowa zagrywka Bartłomieja Lemańskiego doprowadziła do remisu (11:11) i między zespołami nawiązała się zacięta i emocjonująca walka. Na drugim czasie technicznym nadal na prowadzeniu utrzymywali się siatkarze z Kanady (16:14). W dalszej części seta biało-czerwoni odrobili straty, doprowadzając do remisu (17:17), zmuszając szkoleniowca Kanadyjczyków do wykorzystania drugiej przerwy na żądanie. Ostatecznie drugą partię także rozstrzygnęli na swoją korzyść biało-czerwoni (25:20).

Trzecia partia ponownie rozpoczęła się wymianą uderzeń po obu stronach siatki. Kanadyjczycy osiągnęli trzypunktowe prowadzenie, na co zareagował trener biało-czerwonych prosząc o czas dla swoich graczy (4:1). Mistrzowie świata zminimalizowali straty do jednego punktu (5:6), a punktowa zagrywka Mateusza Bieńka doprowadziła do remisu (6:6). Na pierwszej przerwie technicznej dwupunktowe prowadzenie utrzymywali Kanadyjczycy (8:6). Po wznowieniu gry siatkarze z Ameryki Północnej utrzymywali swoją przewagę, choć biało-czerwoni próbowali odrabiać straty. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania (12:12), a następnie wyszli na prowadzenie (13;12), zmuszając do reakcji trenera Stephane’a Antigę. Druzyny walczyły ze sobą punkt za punkt, a na drugim czasie technicznym minimalnie prowadzili Kanadyjczycy (16:15). W końcowym fragmencie trzeciego seta kibice w dalszym ciągu mogli przeżywać emocje, a drużyny nie zwalniały tempa w zaciętej walce. Ostatecznie z wygranej w tym secie oraz w całym meczu mogli cieszyć się  Polacy (26:24).

Polska – Kanada 3:0 (36:34, 25:20, 26:24)

Polska: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Bartłomiej Lemański, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero), Jakub Popiwczak (libero) oraz Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Rafał Buszek

Kanada: Tyler Sanders,Steven Marshall, Nicholas Hoag, Sharone Vernon Evans, Daniel Jansen Vandoorn, Lucas Van Berkel, Blair Bann (libero) oraz Brett Walsh, Bryan Douqette, Arthur Szwarc