Memoriał Zdzisława Ambroziaka obsadzony!

Memoriał Zdzisława Ambroziaka obsadzony!

402
0
PODZIEL SIĘ

W Warszawie tradycyjnie już odbędzie się Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Ósma edycja tego turnieju będzie miała miejsce w pierwszy weekend października (4-6.10). W tym roku w memoriale wystąpią zarówno drużyny znane z parkietów Plusligi, jak i gość zagraniczny.

 

Wiadomo już, że w  tegorocznej edycji Memoriału Zdzisława Ambroziaka zobaczymy: Lotos Trefl Gdańsk, AZS Częstochowę. AZS Politechnikę Warszawską, Cerrad Czarnych Radom, Zaksę Kędzierzyn-Koźle, jak również włoską drużynę- Sir Safety Perugia.

 

Do tej pory w tym prestiżowym turnieju triumfowały drużyny z Bełchatowa, Olsztyna, Kielc i Warszawy. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się na początku października.

 

Zdzisław Ambroziak (1944-2004)- polski siatkarz i dziennikarz sportowy. Związany z Warszawą, zawodnik stołecznych oraz zagranicznych klubów. Trzykrotny Mistrz Polski i dwukrotny V-ce Mistrz Polski z AZS-AWF Warszawa. Ukończył AWF w Warszawie. Wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Meksyku i Monachium, a także Mistrzostw Świata w Stambule. Komentator prasowy i telewizyjny siatkówki i tenisa. Zmagał się z długa i ciężką chorobą nowotworową.

 

 

 

źródło: www.sport.trefl.com/www.wikipedia.pl

 

 

 

Ewelina Płomińska

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ