Memoriał Zdzisława Ambroziaka coraz bliżej. Poznaliśmy szczegółowy program turnieju

Memoriał Zdzisława Ambroziaka coraz bliżej. Poznaliśmy szczegółowy program turnieju

1045
0
PODZIEL SIĘ

Pod koniec września, jak w latach poprzednich, rozegrana zostanie kolejna edycja Memoriału Zdzisława Ambroziaka. W tym roku impreza odbędzie się już po raz jedenasty. O zwycięstwo walczyć będzie sześć zespołów, które na co dzień występują w PlusLidze. Jeden mecz rozegrany zostanie w Nowym Dworze, a pozostałe w warszawskiej Hali Arena Ursynów.

 

Ostatnia szansa na doszlifowanie formy

 

Memoriał Zdzisława Ambroziaka to dla większości zespołów ostatnia okazja do sprawdzenia siebie i swojej formy przed startem PlusLigi, która rusza już na początku października. Mecze kontrolne to ostatnia faza przygotowań do sezonu, dla trenerów to szansa na sprawdzenie wszystkich zawodników na boisku, dla siatkarzy to ostatnia chwula na zagrywanie się i szlifowanie formy. Taką okazję w Warszawie i w Nowym Dworze Mazowieckim będzie miało sześć zespołów. W tym roku na Memoriał udało się ściągnąć wicemistrza Polski – Asseco Resovię Rzeszów oraz LOTOS Trefl Gdańsk. Swój udział w turnieju potwierdzili także: Effector Kielce, Łuczniczka Bydgoszcz, AZS Częstochowa, a stawkę uzupełni gospodarz – AZS Politechnika Warszawska.

 

 

Plan Memoriału

 

W pierwszym dniu zmagań do rywalizacji przystąpią siatkarze z Kielc, Bydgoszczy, którzy swój mecz rozegrają w Nowym Dworze oraz zespoły z Częstochowy i Warszawy, natomiast rzeszowianie i gdańszczanie swój udział w Memoriale Zdzisława Ambroziaka rozpoczną od soboty. Zwycięzca pary Effector Kielce i Łuczniczka Bydgoszcz kolejnego dnia zagra z Asseco Resovią Rzeszów, zwycięzca drugiej pary zmierzy się z podopiecznymi Andrei Anastasiego. Przegrani piątkowych pojedynków rozegrają między sobą mecz w sobotę, który rozpocznie rywalizację tego dnia. W niedzielę rozegrane zostaną ostateczne spotkania: o trzecie miejsce oraz o wygraną w Memoriale Zdzisława Ambroziaka.

 

 

Plan XI Memoriału Zdzisława Ambroziaka:

 

23.09 Nowy Dwór

18:00 Effector Kielce – Łuczniczka Bydgoszcz

 

23.09 Warszawa

18:00 AZS Politechnika Warszawska – AZS Częstochowa

 

24.09 Warszawa

11:00 przegrani piątkowych meczy

15:00 wygrany z pary Effector Kielce/Łuczniczka Bydgoszcz – LOTOS Trefl Gdańsk

17:30 wygrany z pary AZS Politechnika Warszawska – AZS Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów

 

25.09 Warszawa

10:30 mecz o trzecie miejsce

13:00 finał

 

 

Kto wygra w tym roku?

 

Rok temu w finale zagrała AZS Politechnika Warszawska i Asseco Resovia Rzeszów. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli podopieczni Andrzeja Kowala, którzy wygrali 3:1, a trzecie miejsce zajął zespół z Olsztyna, który w swoim meczu pokonał PGE Skrę Bełchatów. Podopieczni Andrzeja Kowala będą mieli okazję do tego, by powtórzyć swój sukces z ubiegłego roku.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY