Memoriał HJW: Brazylijczycy zdominowali Finów

25
0

W drugim meczu pierwszego dnia XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zmierzyły się ze sobą ekipy z Brazylii i Finlandii. Spotkanie to było jednostronnym widowiskiem, w którym główną rolę grali zawodnicy z Ameryki Południowej. Podopieczni trenera Renana dal Zotto wygrali to spotkanie 3:0, nie pozwalając rywalom na nawiązanie walki.

Premierowa odsłona spotkania rozpoczęła się po myśli Brazylijczyków. Dobre zagrywki Ricardo Lucarelliego dały jego drużynie trzypunktowe prowadzenie (6:3). Na pierwszą przerwę techniczną obie ekipy zeszły przy stanie 8:6 na korzyść podopiecznych trenera Renana Dal Zotto. Po wznowieniu gry siatkarze z Brazylii stopniowo powiększali swoją przewagę (13:8). Na drugą obowiązkową pauzę w grze zespoły zeszły przy wyniku 16:10 na korzyść zawodników z Ameryki Południowej. Reprezentanci Brazylii wyraźnie dominowali nad przeciwnikami, nie pozwalając im na nawiązanie walki w tym secie. W decydującą część partii drużyny wkraczały przy stanie 19:13 dla brazylijskich siatkarzy. Do końca tej odsłony Brazylijczycy pozwolili rywalom na zdobycie jedynie dwóch „oczek” i wygrali tego seta 25:15.

W kolejną odsłonę spotkania lepiej weszli Finowie, którzy zdołali osiągnąć dwupunktową przewagę (3:1). Brazylijczycy jednak szybko doprowadzili do wyrównania (4:4). Na pierwszej przerwie technicznej lepsi byli podopieczni trenera Renana Dal Zotto (8:7), którzy po czasie zdobyli cztery „oczka” z rzędu (11:7). Reprezentanci Brazylii również w tym secie dominowali nad rywalami i na drugą obowiązkową pauzę w grze zespoły zeszły przy stanie (16:10) na korzyść zawodników z Ameryki Południowej. Brazylijczycy bardzo dobrze serwowali, a ich rywale mieli wyraźne problemy z przyjęciem, co przekładało się na niekorzystny dla Finów wynik (10:18). W decydującą część partii zespoły wkraczały przy stanie 20:11 na korzyść brazylijskich zawodników, którzy wygrali tego seta 25:12.

Trzecia partia również grana była pod dyktando Brazylijczyków, którzy już w pierwszych minutach tej odsłony osiągnęli czteropunktowe prowadzenie (6:2), a na pierwszej przerwie technicznej mieli pięć „oczek” przewagi (8:3). Po wznowieniu gry reprezentanci Brazylii zdobyli kolejne dwa punkty (10:3). Siatkarze z Ameryki Południowej nie zwalniali tempa, co skutkowało korzystnym dla nich wynikiem (11:7). Na drugi czas techniczny zespoły zeszły przy stanie 16:9 na korzyść podopiecznych trenera Renana dal Zotto. Finowie nie byli w stanie nawiązać wyrównanej gry (9:18). W decydującą część partii drużyny wkraczały przy wyniku 20:12 dla brazylijskich siatkarzy. Również w końcówce seta na boisku dominowali Brazylijczycy, którzy wygrali tę odsłonę 25:16 i całe spotkanie 3:0.

Brazylia – Finlandia 3:0 (25:15, 25:12, 25:16)