ME: Włosi z brązowym medalem!

530
0

W meczu o brązowy medal spotkali się organizatorzy tegorocznych Mistrzostw Europy – reprezentacja Włoch, która w trzech setach uległa Słoweńcom, oraz Bułgarzy po przegranym, pięciosetowym boju z Francuzami. Pojedynek, w którym nie brakowało emocji i efektownych wymian rozstrzygnęli na swoją korzyść Włosi, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy.

Pojedynek o brązowy medal rozpoczęli Włosi od zagrywki Osmany’ego Juantoreny, zaś pierwszą akcję zakończyli na swoją korzyść Bułgarzy (1:0). Reprezentanci Włoch zdołali wypracować sobie czteropunktową przewagę, m.in dzięki punktowej zagrywce Ivana Zaytseva, co zmusiło trenera Płamena Konstantinova do prośby o czas (6:2). Bułgarzy odrobili trzy oczka, jednak na pierwszej przerwie technicznej nadal prowadzili Włosi (8:5). Po powrocie na boisko reprezentanci Bułgarii, dzięki pomyłkom siatkarzy z Włoch, doprowadzili do remisu (8:8). W wyniku takiego obrotu spraw o czas dla swoich graczy poprosił trener Lorenzo Gian Blengini. Między drużynami nawiązała się wyrównana walka, a kibice mogli oglądać emocjonujący fragment gry. Na drugim czasie technicznym minimalnie prowadził zespół bułgarski (16:15). W decydującym fragmencie inauguracyjnej odsłony reprezentacji Włoch osiągnęli trzypunktową przewagę (20:17), a następnie stale ją powiększali. Mimo walki, Bułgarom nie udało się odwrócić losów tej partii. (25:20).

Druga partia rozpoczęła się wymianą uderzeń po obu stronach siatki. Włosi zdołali osiągnąć dwa oczka przewagi (4:2), zaś na pierwszej przerwie technicznej ich prowadzenie wzrosło do trzech punktów (8:5). Po wznowieniu gry reprezentanci Bułgarii próbowali odrobić straty, lecz cały czas co najmniej dwoma punktami przeważali gracze Italii. W trakcie gry urazu stawu skokowego doznał Nikolay penchev, a w jego miejsce na boisku pojawił się Miroslav Gradinarov. Na drugim czasie technicznym nadal prowadzili Włosi po punktowej zagrywce Osmany’ego Juantoreny (16:12). Po powrocie na plac gry gracze Italii powiększyli swoją przewagę do pięciu oczek, wykorzystując nieuwagę po stronie rywali, Na taka sytuację zareagował trener Płamen Konstantonov, wykorzystując przerwę na żądanie (17:12). Ostatecznie siatkarzom bułgarskiej ekipy nie udało się odrobić strat i drugą odsłonę także zapisali na swoim koncie Włosi (25:14), a zakończyła ją potężna zagrywka Ivana Zaytseva, której nie zdołali przyjąć zawodnicy z Bułgarii.

W trzeciej partii zespoły od początku nawiązały ze sobą wyrównaną walkę. Na pierwszej przerwie technicznej siatkarze Italii osiągnęli dwa oczka przewagi (8:6). Po obowiązkowej pauzie w grze Bułgarzy zdołali doprowadzić do remisu (8:8), co zapoczątkowało wyrównany i emocjonujący fragment gry. Bułgarzy zdołali osiągnąć dwa oczka przewagi po punktowej zagrywce Nikolay Uchikov (14:12), na co zareagował szkoleniowiec włoskiej ekipy, prosząc o przerwę dla swoich graczy. Na drugim czasie technicznym prowadzili Bułgarzy po zablokowaniu ataku Ivana Zaytseva (16:13). W decydującej fazie trzeciego seta Włosi próbowali odrobić straty, jednak po kolejnym straconym punkcie, drugą przerwę na żądanie wykorzystał trener Lorenzo Gian Blengini (19:15). Gracze z Italii zmniejszyli swoje straty do rywali (18:20), co z kolei zmusiło szkoleniowca Bułgarów do prośby o czas. Ostatecznie trzecią partie rozstrzygnęli na swoją korzyść Bułgarzy (25:23).

Czwartego seta korzystniej rozpoczęli Włosi, którzy już na początku osiągnęli dwa punkty przewagi (2:0). Bułgarzy odrobili stracone oczka i miedzy drużynami nawiązała się wyrównana walka. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną siatkarze Bułgarskiej ekipy zdołali osiągnąć dwa oczka przewagi, na co zareagował trener Lorenzo Gian Blengini, prosząc o czas dla swoich graczy (6:4). Na obowiązkowej pauzie w grze minimalne prowadzenie obejmowali Bułgarzy (8:7). Po wznowieniu seta między zespołami nadal trwała zacięta walka. Włosi zdołali wyjść na prowadzenie i to oni prowadzili na drugim czasie technicznym (16:12). W decydującym fragmencie seta gracze włoskiej ekipy utrzymywali swoje prowadzenie. Bułgarzy zdołali je jednak zminimalizować, jednak Włosi nie dopuścili do doprowadzenie do remisu. Ostatecznie ze zwycięstwa zarówno w tej partii, jak i w całym meczu mogli cieszyć się reprezentanci Italii (25:20).

Bułgaria – Włochy 1:3 (20:25, 14:25, 25:23, 20:25)

Bułgaria: Georgi Bratoev, Vladimir Nikolov, Victor Yosifov, Teodor Todorov, Todor Aleksiev, Nikolay Penchev, Vladislav Ivanov (libero) oraz Nikolay Uchikov, Teodor Salparov, Miroslav Gradinarov, Lubomir Agontsev, Stanislav Petkov, Nikolay Nikolov,

Włochy: Osmany Juantorena, Simone Giannelli, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Simone Buti, Matteo Piano, Massimo Colaci (libero) oraz Luca Vettori, Oleg Antonov,