ME U20: Polscy siatkarze przegrywają z reprezentacją Włoch

136
0

W ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U20 reprezentacja Polski zmierzyła się z kadrą Włoch. Między zespołami nawiązała się walka, która widoczna była zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. W dwóch ostatnich partiach wyraźnie już inicjatywę po swojej stronie utrzymywali Włosi. Polacy zdołali zwyciężyć jedynie w drugim secie.

Mecz rozpoczął się wymianą uderzeń (1:1), a następnie zespoły nawiązały ze sobą walkę. Włosi objęli dwupunktowe prowadzenie (4:2) i utrzymywali je, ale tuż przed pierwszą przerwą techniczną wynik wyrównali biało-czerwoni (7:7). Włosi jednak nie pozwolili im wyjść na prowadzenie (8:7). Utrzymywali minimalny komfort bezpieczeństwa, ale Polacy nie przestawali walczyć o wyrównanie wyniku, czego po niedługim czasie dokonali (10:10). Między zespołami trwała wyrównana walka, w której nikt nie zwalniał tempa. Na drugim czasie technicznym minimalne prowadzenie ponownie obejmowali Włosi (16:15). Po powrocie na boisko na prowadzenie wysunęli się biało-czerwoni (18:16), ale i to nie trwało długo. Zespoły toczyły ze sobą wyrównaną walkę w końcówce. Ostatecznie więcej koncentracji zachowali siatkarze z Italii, obroniwszy piłkę setową rywali (26:24).

Drugiego seta ponownie zespoły rozpoczęły wymianą punktów (1:1), nawiązując ze sobą walkę od pierwszych piłek (3:3). Biało-czerwoni jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną objęli dwupunktowe prowadzenie (5:3), a następnie prowadzili na obowiązkowej pauzie w grze (8:5). W dalszej fazie gry Włosi odrobili straty (8:8) i między zespołami trwała walka punkt za punkt. Tuż przed drugim czasem technicznym Polacy objęli dwupunktową przewagę (15:13), utrzymując ją (16:14). W decydującym fragmencie seta gracze z Italii odzyskali stratę punktową i w dalszym ciągu miał miejsce wyrównany fragment gry. Ostatecznie druga partia po zaciętej końcówce padła łupem biało-czerwonych (25:22).

Trzecia odsłona także została zainaugurowana wyrównanie (4:4). Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną reprezentacja Włoch objęła dwupunktowe prowadzenie (6:4) i w konsekwencji prowadziła także na obowiązkowej pauzie w grze (8:4). Po powrocie na boisko powiększali swoją przewagę, wykorzystując słabszy moment gry rywali (12:6). Biało-czerwoni nie składali jednak broni, rozpoczynając odrabianie strat (10:13). Gracze z Italii nie pozwolili sobie jednak odebrać inicjatywy i to oni prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:13). W decydującej fazie seta wciąż utrzymywali swoją przewagę, a nawet powiększali ją. Biało-czerwoni nie zdołali odrobić strat i odwrócić losów tej partii. Włosi zwyciężyli z przewagą siedmiu punktów (25:18).

Czwartego seta od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli biało-czerwoni (2:0), ale Włosi szybko przystąpili do gry, wyrównując wynik (3:3). Między zespołami, podobnie jak w poprzednich setach, trwała walka punkt za punkt, a na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili gracze z Italii (8:7). W dalszej części gry wyszli na dwupunktowe prowadzenie (10:8), które utrzymywali w kolejnych akcjach. Polacy jednak nie poddawali się bez walki. Wyrównali wynik i przejęli przewagę (12:11). To nie zatrzymało siatkarzy z Włoch. Natychmiast odrobili swoje prowadzenie i to oni prowadzili na drugiej przerwie technicznej (16:13). W końcowej fazie seta powiększali swój dorobek punktowy. Nie pozwolili biało-czerwonym na odrobienie strat, przypieczętowując zwycięstwo w całym spotkaniu (25:18).

Polska – Włochy 1:3 (24:26, 25:22, 18:25, 18:25)